Zamknij

Jak smakuje brąz?

17:57, 05.05.2021 K.L Aktualizacja: 17:59, 05.05.2021
Skomentuj fot.: lebork.pl fot.: lebork.pl

Brąz smakuje wyśmienicie! Przekonała się o tym Weronika Klejna, która została brązową medalistką Mistrzostw Polski seniorów w pływaniu W rozgrywanych Mistrzostwach Polski Seniorów w pływaniu w Lublinie, zawodniczka UKS Jedynka Solex Lębork Weronika Klejna zajęła 3. miejsce na dystansie 200m stylem klasycznym w czasie 2:34,22. 16-letnia juniorka po raz pierwszy stanęła na podium zwycięzców w kategorii seniorów.

Szkoleniowiec Dariusz Gromulski, po wyścigu finałowym powiedział:

Jest to duży sukces lęborskiego pływania. Ostatni medal w Mistrzostwach Polski Seniorów lęborczanie zdobyli w 2017 roku. Weronika ma duży potencjał i wierzę, że w kolejnych imprezach sprawi nam dużo miłych niespodzianek.

Debiutantka 15-letnia Hanna Walkusz udanie zaprezentowała się na pływalni Aqua w Lublinie osiągając w kategorii seniorek 25. miejsce na dystansie 200m stylem motylkowym z czasem 2:39,06 oraz 34. miejsce na 200m stylem grzbietowym z wynikiem 2.31,48.

Źródło: lebork.pl