Zamknij
REKLAMA

Mistrzowski Piotr

10:00, 23.05.2021 | K.L
Skomentuj Fot: powiat-lebork.com
REKLAMA

Piotr Pobłocki został nowym rekordzistą Polski na dystansie 10 km w kategorii M55. Do mety dotarł w rewelacyjnym czasie 33:49:60. Doświadczony biegacz i wieloletni trener Klubu Sportowego „Ekonomik-Maratończyk” po raz kolejny potwierdził swoją mistrzowską klasę i żelazną kondycję.

Sukces przyszedł podczas Mistrzostw Polski w Goleniowie.

Po kilku mocniejszych treningach, adekwatnych do moich możliwości, poczułem, że jestem przygotowany na granicy rekordu, ale nic lepiej – wspomina czas przygotowań Piotr Pobłocki.

Jak podkreśla mistrz, w wyczynowym bieganiu ważne jest poznanie własnego organizmu, dobra taktyka i rozplanowanie sił. Wiek również wydłuża okresy potrzebne na regenerację i skraca czasy maksymalnej wydolności, ale tutaj przydaje się właśnie doświadczenie. Zmagania biegacza z trasą podczas zawodów obserwowali pilnie rywale z tras biegowych, obecnie trenerzy i działacze sportowi. To było dodatkową motywacją, by udowodnić ile jeszcze można zdziałać w sporcie wyczynowym po 50-tce. Jak mówi pan Piotr, przed startem opracował własną precyzyjną taktykę prędkościową. Postanowił nie tyle zwracać uwagę na rywali, co trzymać się dokładnie zaplanowanego tempa. Pierwszy kilometr przebiegł w tempie 3’23”, po szóstym kilometrze tempo nieco spadło i zanikł komfort biegania, jednak z pomocą przyszły nawyki z młodości i utrwalona determinacja. Mobilizacja organizmu spowodowała na ostatnim kilometrze wzrost tempa do 3’13”, co w efekcie przyniosło zwycięstwo. Jak mówi pan Piotr, ogromne wsparcie podczas startów otrzymuje zawsze od żony, która nie tylko dopinguje męża na trasie, ale również dba o dietę biegacza przed startami. Sama również jest czynną biegaczką. Z serca gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne sportowe tryumfy.

Źródło: powiat-lebork.com

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%