Zamknij

Dramatyczny i pełen zwrotów mecz Pogoni z Kaszubią

11:26, 16.11.2021 . Aktualizacja: 11:38, 16.11.2021
Skomentuj Fot. koscierski.info Fot. koscierski.info

Dramatyczny i pełen zwrotów był przebieg sobotniej piłkarskiej potyczki pomiędzy drużynami Kaszubi Kościerzyna a Pogonią Lębork. Zwycięsko z meczu 15. kolejki IV ligi wyszli gospodarze wygrywając z Pogonią 4:2. Mecz zrelacjonował dla nas Janusz Pomorski, redaktor serwisu www.pogon.lebork.pl.

Mecz rozpoczął się dla lęborczan bardzo obiecująco. Już po kwadransie Pogoń prowadziła na stadionie w Kościerzynie. Precyzyjną wrzutkę z rzutu wolnego bitą przez Łukasza Kwaśnika wykorzystał Szymon Pawlik, celnie kierując głową piłkę do siatki. Gospodarze szybko odpowiedzieli golem Błażeja Troki w 24 minucie. Mecz był dość wyrównany, źle zrobiło się tuż przed przerwą, kiedy to Pogoniści stracili dwa gole. Pierwszy z nich był pechowy. W 40 minucie po uderzeniu z rzutu wolnego Jakuba Sawickiego piłka odbiła się od muru zawodników Pogoni i wpadła do siatki. Sędzia wpisał bramkę samobójczą. Cztery minuty później Damian Narożniak podwyższył prowadzenie Kaszubi na 3:1.

W przerwie trener Waldemar Walkusz dokonał dwóch zmian w składzie. Janowicza zmienił Siłkowski, a młodego bramkarza Kolke równie młody Smolak.

Nie mająca nic do stracenia, a wiele do zyskania Pogoń rzuciła się w drugiej połowie gry do odrabiania strat. Efektem ataków było stworzenie kilku groźnych sytuacji bramkowych. W 53 minucie z 25 metrów groźnie uderzał Wojda, piłka przeleciała nad bramką. Chwilę później ten sam zawodnik wyszedł na sam na sam z bramkarzem. W pojedynku tym górą był golkiper. Swoją sytuację miał też Szymon Pawlik. Z drugiej strony boiska pewnie interweniował w bramce Pogoni Smolak. Dopingowana przez grupkę kibiców z Lęborka drużyna Pogoni bramkę kontaktową strzeliła w 68 minucie za sprawą Damiana Wojdy. Rewanż gospodarzy był szybki i skuteczny. Minutę później Nicolas Kankowski podwyższa na 4:2. Takim wynikiem zakończyło się spotkanie Pogoni z czwartą w tabeli drużyną ligi. Pod koniec dwie okazje miał także Atanacković, zabrakło niewiele.

Za tydzień w Lęborku ostatni mecz jesieni. W sobotę 20 listopada o godz. 11.00 Pogoń zagra z Czarnymi Pruszcz Gdański.