Zamknij
REKLAMA

Zielono i rekreacyjnie przy Kazimierza Wielkiego

07:30, 19.06.2019 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

To miejsce zmieni się nie do poznania. Widać ich pierwsze efekty prac przy budowie zielonego terenu rekreacyjnego przy ulicy Kazimierza Wielkiego. 

Tuż przy rzece Łebie na obszarze ponad 5 tys. m2 w miejscu starego boiska, w ramach projektu „Odnowiony Lębork – rewitalizacja Obszaru Nowy Świat” powstaje teren rekreacyjny z centralnie usytuowanym placem zabaw. W skład placu wejdzie duża piramida linowa, trampolina, huśtawki, zjazd linowy (tzw. tyrolka) i bujaki. Całość uzupełni 8 ławek, 4 kosze na śmieci, stojak na rowery oraz miejsce na ognisko przy rzece. Zasadzonych zostanie także kilkadziesiąt drzew oraz wiele krzewów, krzewinek i bylin. Wokół wyznaczonych alejek zasiana zostanie trawa.

Miejsce rekreacyjne przy Kazimierza Wielkiego to nie jedyna inwestycja tego typu w ramach programu rewitalizacji „Lębork Nowy Świat”. Na zapleczu budynków Malczewskiego 31-33 powstaje podobny, atrakcyjny teren rekreacyjny z wielofunkcyjnym boiskiem. W planach jest też budowa podobnych miejsc przy Placu Kopernika, czy na zapleczu remizy straży pożarnej. Miesiąc temu do użytku oddano rekreacyjno-wypoczynkowy zielony skwer przy „Orliku” na Pl. Piastowskim połączony z rolkowiskiem.  

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

BorBor

0 1

Ciekawe gdzie straż pożarna będzie ćwiczyć PSP 23:55, 19.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone