Zamknij
REKLAMA

Zaproszenie na happening Eko-Nić

08:29, 23.04.2021 | K.L
Skomentuj Fot: MBP Lębork
REKLAMA

Biblioteka Miejska w Lęborku zaprasza dzisiaj, 23 kwietnia - w Międzynarodowym Dniu Książki i Praw Autorskich - w godzinach 15.00-17.00 do udziału w happeningu  Eko-nić, łączącym miłośników przyrody, szydełkowania i książek. Wydarzenie odbędzie się przed budynkiem Biblioteki Miejskiej.

Światło dzienne ujrzy Projekt drzewo, który biblioteka realizowała od grudnia ub.r. w gronie miłośników szydełka i uczestników spotkań z pasją. W jego wyniku powstała ręcznie wykonana wielkoformatowa praca - płaszcz dla sosny rosnącej tuż przy wejściu do budynku biblioteki oraz wianki dla żabek i kocyk na biblioteczną ławeczkę.

W piątkowe popołudnie wszystkie wykonane robótki zostaną umieszczone na "swoich" miejscach: płaszcz zawiśnie na sośnie, żabki ubiorą wianki, a ławeczkę ozdobi wydziergany kocyk. W happeningu weźmie udział kaskader z lęborskiego nadleśnictwa, którego zadaniem będzie ubranie drzewa. Gościem będzie także autorka książki "Laura leć" Alicja Paczuła. Jej teksty były osnową konkursu recytatorskiego. Natomiast na ulicy Staromiejskiej można wypatrywać terapeutycznych lam i Kota w Butach.

Podczas happeningu ogłoszone zostaną wyniki konkursów „O Złotą Maskę Dobrej Wróżki” i „Zmaluj Legendy Błękitnej Krainy” oraz wręczone będą upominki wszystkim osobom zaangażowanym w projekt Eko-nić.

Koordynatorkami akcji są Agnieszka Pirch i Aleksandra Werenczuk-Hinc, które zachęcają lęborczan do wykonania sobie zdjęć i oznaczenia ich #ekonić. 

Źródło: lebork.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%