Zamknij
REKLAMA

Ciekawy czwartek w Lęborku

16:24, 21.07.2021 | K.L
Skomentuj Fot. lebork.pl
REKLAMA

Jutro, w czwartek 22 lipca, w Lęborku będzie się działo. Biblioteka Miejska zaprasza do Letniej Czytelniej, mobilnego planetarium oraz na mini-piknik naukowy.

Letnia Czytelnia

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na ul. Staromiejską do Letniej Czytelni, która działa tu w każdy wakacyjny czwartek. W godzinach od 10.00 do 16.00 można zapisać się do biblioteki, wypożyczyć książki, filmy i czasopisma, posiedzieć na leżakach oraz spędzić czas z dzieckiem. Dla dzieci przygotowano specjalne atrakcje: zabawy ruchowe, zajęcia muzyczne, teatrzyk kamishibai oraz wakacyjne wyzwanie czytelnicze.

Oferta specjalna: w dwa najbliższe czwartki 22 i 29 lipca, w Letniej Czytelni odbędzie się kiermasz dobrej i taniej książki. Pozyskane w ten sposób środki biblioteka przeznaczy na zakup najbardziej poszukiwanych nowości wydawniczych.

Ważne! W przypadku niepogody Biblioteka zaprasza do siedziby głównej.

Mobilne planetarium

 

Na zaproszenie Biblioteki Miejskiej w Lęborku, w czwartek 22 lipca na ul. Staromiejską, przyjedzie Mobilne planetarium i rozlokuje się przy Letniej Czytelni.

 

W specjalnie przygotowanej na tę okazję kopule odbywać się będą pokazy astronomiczne, opowiadające o wielkości i budowie Wszechświata, najbardziej popularnych gwiazdozbiorach, przybliżające tajemnice planet i galaktyk. Podczas projekcji uczestnicy wezmą udział w prawdziwej kosmicznej wyprawie: zobaczą układ gwiazd widocznych gołym okiem, konfigurację planet na tle zodiaku, układ gwiazdozbiorów, fazy Księżyca, zaćmienia.

Pokazy odbywać się będą co godzinę, od 11.00 do 16.00. Po bezpłatne wejściówki należy zgłosić się do Działu dla Dzieci i Młodzieży w Bibliotece Miejskiej. Ze względu na sytuację epidemiologiczną obowiązuje ograniczona liczba uczestników, wstęp jedynie z wejściówką i w maseczce!

Szczegóły akcji na stronie internetowej biblioteki: www.biblioteka.lebork.pl

Mini-piknik naukowy

Równolegle, przed planetarium, odbędzie się mini-piknik naukowy i spotkanie z pasjonatami astronomii. Będzie można zobaczyć jak działają teleskopy i inne urządzenia do obserwowania nieba. Wstęp wolny.

Cała akcja dofinansowana została ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%