Zamknij
REKLAMA

Mieszkania dla osób z niepełnosprawnościami

15.18, 02.08.2022 KL
Skomentuj Fot. pixabay.com
REKLAMA

Już od sierpnia można składać wnioski do programu „Samodzielność-Aktywność-Mobilność!” – „Dostępne mieszkanie” oraz „Mieszkanie dla Absolwenta”, w ramach którego niepełnosprawni mieszkańcy naszego powiatu otrzymają dofinansowanie na wynajęcie lokalu mieszkalnego.

Powiat Lęborski przystąpił do programu „Samodzielność-Aktywność-Mobilność!” – „Dostępne mieszkanie” oraz „Mieszkanie dla Absolwenta” , w ramach dofinansowania Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

W ramach programów mieszkańcy naszego powiatu – osoby przede wszystkim ze znacznym stopniem niepełnosprawności - z tytułu niepełnosprawności narządu ruchu uniemożliwiającej poruszanie się bez użycia wózka będą mogły otrzymać dofinansowanie na:

  • wynajęcie lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego - na koszt wynajmu - czynsz oraz koszty związane z jego eksploatacją, w tym np. opłaty za ogrzewanie lokalu opłaty za energię elektryczną, opłaty za wywóz śmieci, fundusz remontowy itp. - wsparcie przez 36 miesięcy najmu lokalu od 100% w pierwszym roku do 40% w trzecim roku najmu,
  • dofinansowanie zamiany miejsca zamieszkania na wolne od barier architektonicznych - w wysokości zależnej od ceny mieszkania sprzedawanego i nabywanego oraz określonego wskaźnika, co oznacza możliwość wsparcia w wysokości nawet powyżej 80tys. zł,

W I transzy powiat lęborski wystąpił o kwotę 176 945,22 zł.

Wnioski w ramach ww. form wsparcia od sierpnia można składać w systemie SOW przez stronę internetową: www.sow.pfron.org.pl.

Wszelkich informacji udziela PCPR w Lęborku.

Źródło:Powiat Lęborski

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%