Zamknij
REKLAMA

35 urodziny "Belferka"

12:44, 22.06.2022 | KL
Skomentuj Fot. lebork.pl
REKLAMA

Chór Nauczycielski „Belferek” obchodzi w tym roku jubileusz 35-lecia istnienia. Z tej okazji w Szkole Muzycznej im. Mieczysława Michalskiego miał miejsce uroczysty koncert. Chór działa prężnie pod wieloletnią dyrygenturą Wojciecha Siedlika.

W ciągu 35 lat działalności chór dał 544 koncerty, w samym Lęborku było ich 119. W repertuarze "Belferka" znajduje się 140 utworów, w tym 60 o charakterze świeckim, 40 sakralnych i podobna liczba kolęd.

Chór wielokrotnie brał udział w Przeglądzie Chórów Nauczycielskich w Ostrowie Wielkopolskim, koncertował w Bazylice w Licheniu, w Gnieźnie, Poznaniu, Trójmieście i wielu innych miejscach. Także w Niemczech, we Włoszech - w Watykanie, na Litwie.  Chór chętnie występował również w szkołach, domach pomocy społecznej – wszędzie tam, gdzie był zapraszany.

18 czerwca br. w Szkole Muzycznej im. Mieczysława Michalskiego odbył się koncert jubileuszowy pod hasłem „Belferek i Przyjaciele, czyli muzyka od serca do serca”. Oprócz Jubilata zaprezentowały się kaszubskie zespoły regionalne „Levino” i „Frantówka”.

Z okazji muzycznego urodzinowego spotkania wręczono okolicznościowe medale osobom zasłużonym dla rozwoju i funkcjonowania zespołu oraz za działalność promującą miasto i powiat. Medale Starosty Lęborskiego otrzymali: Lucyna Siedlik – założycielka zespołu oraz Zdzisław Grajper.  Medal Burmistrza Miasta otrzymał Stefan Ulenberg. Jedenaścioro chórzystów otrzymało odznaczenia z rąk Andrzeja Machutty, Prezesa Oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Słupsku.

Chór „Belferek” przyjął życzenia wielu kolejnych koncertów i kolejnych jubileuszy.

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%