Zamknij
REKLAMA

SPRAWDŹ. Powiat promuje historię

16:00, 12.04.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Historyczne pamiątki mają bezcenną wartość. Najlepiej wiedzą o tym mieszkańcy pow. lęborskiego, którzy stale uzupełniają kroniki archiwalnych zdjęć.

Wynalezienie aparatu dało ludziom możliwość cofania się do przeszłości i zachowania pamiętnych chwil na zawsze. Oglądanie zdjęć zrobionych kilkadziesiąt lat temu stało się niezwykle popularne wśród mieszkańców pow. lęborskiego.  Inne ubrania, obyczaje, inaczej wyglądające miejsca i ludzie, o których dziś nie wszyscy pamiętają. Wszystko to można zobaczyć między innymi w kronikach Muzeum w Lęborku i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łebie.


- Zdjęcia przedwojennej oraz powojennej Łeby biblioteka miejska pozyskała dzięki  uprzejmości oraz życzliwości dawnych i obecnych łebian. Kronika fotograficzna miasta jest wciąż uzupełniana. W swoich zbiorach posiadamy nie tylko zdjęcia charakterystycznych dla miasta miejsc, ale także mieszkańców i ważnych, czasami zapomnianych wydarzeń. Mamy sporą kolekcję zdjęć rybaków. Część z nich można było obejrzeć w bibliotece, w sali historii Łeby  na wystawie „Kronika morza i ludzi” - mówi Beata Czaja - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łebie.


Mieszkańcy chętnie wracają do starych zdjęć, gdyż jest to źródło ich wspomnień i wyjątkowych opowieści o sobie, swojej rodzinie, mieście, w którym żyją. Czasami zakurzone, z pozoru nieciekawe dla ich właścicieli zdjęcia, dla innych są cennymi perełkami. Pokazują, jak zmieniały się regiony na przestrzeni lat.


Stare fotografie to jeden z najprostszych i najlepszych sposobów przywoływania przeszłości. Pomóż nam tworzyć dział "Region z dawnych lat" na GLE24 i wyślij nam swoje historyczne pamiątki na adres e-mail: [email protected]

 

(A.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone