Zamknij
REKLAMA

Deszcz ich nie odstraszył. Świetna zabawa na Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych w Charbrowie

15:00, 15.09.2017 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Pogoda nie dopisała, ale frekwencja była zdumiewająca. Za nami kolejna edycja Olimpiady Osób Niepełnosprawnych w Charbrowie.

Jedna z nielicznych imprez dla niepełnosprawnych tradycyjnie rozpoczęła się od zapalenia znicza i wypuszczenia białych gołębi. Już od samego początku imprezy (15 września o godz. 9:00) na stadionie KS Chrobry zjawiły się tłumy. Zaproszono Stowarzyszenia i Środowiskowe Domy Samopomocy. Były osoby niepełnosprawne, ich opiekunowie, dzieci i wolontariusze, którzy dzielnie czuwali nad dobrem uczestników. 

Olimpiadzie towarzyszyły różne bonusy: malowanie twarzy, minigolf, dmuchana zjeżdżalnia i atrakcja dnia - fotobudka. Zainteresowanych wspólnym zdjęciem nie brakowało. Ochoczo zakładali zabawne maski i nakrycia głowy. 

Mimo, że pogoda nie pozwoliła na wcześniejsze rozpoczęcie zawodów, wszyscy bawili się świetnie. Podczas gdy deszcz padał wyjątkowo mocno, wszyscy chowali się do namiotów, jedli ciepły żurek i śpiewali. Gdy deszcz ustępował, pod sceną nie zabrakło chętnych do tańca.

Tradycyjnie imprezie towarzyszył występ zespołu "Na ostatnią chwilę". Uczestnicy wydarzenia łapali się za ręce i tańczyli wokół ławek. Dla wszystkich przygotowano medale, słodkie upominki, pamiątkowe dyplomy i puchary.

Głównymi organizatorami XIX Olimpiady Osób Niepełnosprawnych było Stowarzyszenie "Inicjatywa" oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Wicku.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone