Zamknij
REKLAMA

Aktywne zbieranie kilometrów

11:28, 10.02.2018 | G.B
REKLAMA
Skomentuj

W Starostwie Powiatowym w Lęborku uruchomiono akcję rywalizacji  w zbieraniu kilometrów w ramach aplikacji mobilnej Endomondo. 

Blisko 70 osób zebrało się w Starostwie Powiatowym w piątkowe popołudnie, by wspólnie zainaugurować wspólne gromadzenie kilometrów w ramach akcji „Powiat Lęborski – z nami zdrowo i sportowo”. Celem akcji jest zebranie co najmniej 100 tysięcy km w ramach wszelkich aktywności związanych z chodzeniem, bieganiem i jeżdżeniem na rowerze. To szeroki zakres pojęć fizycznej aktywności, w których mieszczą się wchodzą konkretne sportowe dyscypliny dostępne w aplikacji Endomondo. Jeśli uda nam się zgromadzić zamierzoną liczbę kilometrów,  partner akcji, firma Farm Frites Poland SA, ufunduje elektryczny wózek inwalidzki dla niepełnosprawnej osoby z terenu powiatu lęborskiego. Najlepsi – ci, którzy w największym stopniu przyczynią się do wspólnego sukcesu, gromadząc na kontach indywidualnych największą liczbę kilometrów, zostaną przez organizatorów wyróżnieni podczas corocznie organizowanego w Lęborku festynu na zakończenie lata. W tym roku będzie to weekendowa sobota 25 sierpnia.

- Powiat lęborski jest jakby stworzony do uprawiania różnych sportów. Mamy zróżnicowane ukształtowanie terenu, a przede wszystkim czysty ekologicznie klimat, sprzyjający budowaniu kondycji. Cieszę się, że mogliśmy przy okazji organizacji tej sportowej akcji podjąć współpracę z Farm Frites Poland. Myślę, że w kwestii wpierania zdrowego stylu życia mieszkańców naszego powiatu, jesteśmy w stanie wiele dobrego wspólnie zrobić – powiedziała starosta lęborski Teresa Ossowska – Szara – otwierając akcję.

W trakcie inauguracyjnego spotkania uczestnicy mogli m.in. obejrzeć prezentację ukazującą sposób przyłączenia się do akcji, specjalnie na tę okoliczność wyprodukowany spot reklamowy, a przede wszystkim – uczestniczyć w symbolicznym starcie. W roli starterów wystąpili” Teresa Ossowska – Szara – starosta lęborski, Katarzyna Majchrzak, reprezentant Farm Frites i Marian Kurzydło, wiceburmistrz Lęborka. Przy wystrzale startowego pistoletu najpierw wyruszyli rowerzyści, następnie biegacze i kijkarze Nordic-Walking.

(G.B)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone