Zamknij
REKLAMA

Jeszcze dziś osiągną równik!

10:14, 09.03.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Ponad 40 tys. kilometrów przeszli, przebiegi, przejechali na rowerach uczestnicy akcji „Powiat Lęborski – Z nami zdrowo i sportowo”. Za 25 km osiągną ziemski równik.

Akcja „Powiat Lęborski – Z nami zdrowo i sportowo” wystartowała oficjalnie 9 lutego. W ciągu zaledwie miesiąca przyłączyło się do rywalizacji 350 osób. Przypomnijmy, że kilometry zbierane są w ramach trzech form aktywności ruchowej – chodzenia, biegania i jazdy na rowerze. Jeśli wspólnymi siłami uczestnicy zbiorą 100 tysięcy kilometrów, partner akcji – Farm Frites Poland S.A. ufunduje elektryczny wózek dla niepełnosprawnej osoby z terenu powiatu lęborskiego.

Do tej pory wszyscy uczestnicy akcji pokonali łącznie 40 050 km, spalając razem 2 miliony kalorii. To drugi ważny wymiar akcji. Oprócz gromadzenia kilometrów w szczytnym celu, uczestnicy inwestują we własne zdrowie i poprawiają systematycznie kondycję. Do tej pory biorący udział w akcji mieszkańcy powiatu lęborskiego przemierzali kilometry w przeróżnych warunkach terenowych. Oprócz lokalnych ścieżek i szlaków turystycznych w kręgu zainteresowania uczestników znalazły się m.in. szlaki nadmorskie wzdłuż klifów w okolicach Jastrzębiej Góry, trasy piesze i rowerowe Trójmiasta, Lubelszczyzna, pagórki Małopolski w okolicach Krakowa, a nawet trasy rowerowe Hiszpanii, gdzie niedawno przebywali lęborscy rowerzyści.

Uczestnicy akcji mogą nadsyłać fotografie i filmiki obrazujące sportowe dokonania na adres organizatora: [email protected] Pozwoli to na przygotowanie multimedialnego podsumowania dokonań uczestników pod koniec obecnej edycji akcji. Z aktualnego zainteresowania rywalizacją wynika bowiem, że nie będzie to akcja jednorazowa. Optymistyczne przyjęcie pomysłu motywuje do organizowania kolejnych edycji - być może w rozszerzonym spektrum sportowych dyscyplin – np. dla rolkarzy. Swoimi spostrzeżeniami na ten temat można dzielić się na Facebooku organizatora, e-mailowo, albo na podstronie akcji na www.endomondo.com/challenges/35804041.

Najlepsi chodziarze, biegacze i rowerzyści zostaną przez organizatora zaproszeni na uroczyste podsumowanie, które odbędzie się podczas plenerowej imprezy „Zakończenie Lata” – na Placu Pokoju, 25 sierpnia 2018. Zbieranie kilometrów zakończone zostanie 31 lipca.

Rejestracja uczestnictwa na stronie: https://www.endomondo.com/challenges/35804041.
 

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone