Zamknij
REKLAMA

SPRAWDŹ. Rok 2017 zdominowały drogowe inwestycje

18:00, 12.03.2018 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

Dyskusję starosty lęborskiego z burmistrzami, wójtami miast i gmin zdominowały kwestie drogownictwa. 

W miniony piątek (9 marca) po raz kolejny odbyło się spotkanie starosty lęborskiego z burmistrzami, wójtami miast i gmin powiatu lęborskiego. Spotkanie zdominowały tematy drogownictwa oraz szeroko pojętej współpracy samorządowej.

11 drogowych inwestycji na terenie powiatu lęborskiego to efekt działań samorządu powiatowego w ścisłej współpracy z miastami i gminami w minionym roku w zakresie drogownictwa. Na remonty i przebudowy w celu modernizacji związanej z poprawą bezpieczeństwa na komunikacyjnych szlakach przeznaczono środki w wysokości 2 692 330,77 zł. Inwestycje realizowane był w ścisłym partnerstwie z samorządami gminnymi, co świadczy o doskonałej współpracy na linii samorząd powiatowy – samorządy lokalne i identycznym rozumieniu wagi problemu poprawy bezpieczeństwa na drogach.

W ub. roku udało się m.in. przebudować drogę Pogorszewo – Janowice, Laska – Czerwieniec, Unieszynko do skrzyżowania z drogą w kierunku Cewic, Janowice – Redkowice, Popowo – do granic powiatu lęborskiego, odcinek drogi Wrzeście – Bargędzino.

W opinii uczestników konwentu, to dobry wynik. Współpraca w tym zakresie będzie kontynuowana również w roku bieżącym, o czym świadczy bardzo zbliżona kwota zaplanowana na drogowe inwestycje, sięgająca 2 633 166,23 zł.

W planie znalazła się m.in. przebudowa drogi powiatowej 1330G w ciągu ul. Kaszubskiej, przebudowa odcinka drogi z Krępkowic do Cewic, odcinka Unieszynko – Karwica, ul. Dworcowej w Nowej Wsi Lęborskiej oraz jezdni drogi powiatowej w miejscowości Okalice.

Sukcesywne remonty i modernizacje dróg powiatowych to element przyjętej i zatwierdzonej strategii powiatu na lata 2014 – 2020 oraz istotny element polityki lokalnego samorządu w części systematycznej poprawy bezpieczeństwa.

Oprócz tematów związanych z modernizacją zasobu komunikacyjnego, konwent omówił także 4-letni okres współpracy samorządów, a także nakreślił ramy współpracy na rok bieżący.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%