Zamknij
REKLAMA

WAŻNE. 396 bohaterów i wielki sukces

17:18, 09.04.2018 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

Właśnie przekroczono założony limit w rywalizacji Endomondo. Na tym jednak nie koniec.

Akcja ruchowej aktywizacji mieszkańców powiatu lęborskiego wystartowała zaledwie 2 miesiące temu – 9 lutego. Zakładano, że w okresie do jej planowanego końca (31 lipca), uczestnicy pokonają wspólnie: chodząc, biegając, czy jeżdżąc na rowerach – 100 tysięcy km. Celem jest przekazanie elektrycznego wózka dla osoby niepełnosprawnej z terenu powiatu lęborskiego. Wózek ufunduje partner akcji – Farm Frites Poland SA.

Twórcy akcji nie kryją zaskoczenia, że planowany na wstępie wynik udało się osiągnąć w zaledwie dwa na pięć zakładanych miesięcy.

396 osoby, które zdecydowały się przystąpić do rywalizacji, wspólnie spaliły ponad 5 mln kalorii, albo wg innego przelicznika - tysiące spalonych hamburgerów. To również prawie 2,5-krotność długości ziemskiego równika i niespełna ¼ odległości do Księżyca.

Biegacze, chodziarze i kolarze przemierzali trasy przeróżnych regionów Polski. Kolarze nakręcali kilometry nawet w Hiszpanii. Łączy ich wszystkich to, że są mieszkańcami powiatu lęborskiego i działają razem na rzecz wspólnego celu.

Pomimo, że osiągnięto już zakładany limit 100 tys. km, akcja trwa nadal. Jej zakończenie zaplanowane zostało na 31 lipca, a uroczyste podsumowanie odbędzie się podczas plenerowej imprezy „Zakończenie Lata” na Placu Pokoju, 25 sierpnia 2018. Wówczas to najskuteczniejsi „zbieracze kilometrów” otrzymają od organizatorów oficjalne potwierdzenie wygrania rywalizacji oraz upominki od organizatora. Każdy z uczestników może jeszcze okazać się najlepszy. Wciąż oczywiście mogą zgłaszać się kolejni chętni.

Zapisać się można pod adresem https://www.endomondo.com/challenges/35804041, klikając „dołącz”. (Oczywiście po uprzednim wpisaniu danych logowania do aplikacji Endomondo).

Osoby, które zarejestrują się teraz, będą mogły odebrać jeszcze pakiety startowe - dostępne w Referacie Rozwoju i Promocji w lęborskim starostwie, siedzibie LOT-u przy ul. Dworcowej w Lęborku albo w gminnych ośrodkach kultury.

Obecne zainteresowanie i zaangażowanie uczestników w akcję potwierdza, że podobne inicjatywy są potrzebne, a to znaczy, że w przyszłości mogą pojawić się kolejne edycje tej wspólnej sportowej zabawy.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz