Zamknij
REKLAMA

To już trzeci rok wakacyjnych staży i praktyk zawodowych

12:30, 25.02.2020 | K.L
Skomentuj
REKLAMA

Władze powiatu zachęcają pracodawców i przedsiębiorców do nawiązania współpracy w zakresie realizacji wakacyjnych staży i praktyk zawodowych dla uczniów szkół powiatu lęborskiego.

Powiat lęborski od 2017 roku w ramach projektu „Kompetencje zawodowe inwestycją w przyszłość powiatu lęborskiego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego organizuje we współpracy z pracodawcami i przedsiębiorcami województwa pomorskiego staże/praktyki zawodowe dla uczniów trzech szkół: Powiatowe Centrum Edukacyjne, Zespół Szkół Mechaniczno-Informatycznych, Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu.

Staże i praktyki zawodowe pomagają uczniom w nabywaniu kompetencji zawodowych, tak ważnych na dzisiejszym rynku pracy.
Uczniowie kształcący się w branżach logistyka, budownictwo, ICT, usługi finansowe i biznesowe oraz chemia lekka odbywają w okresie letnim, trwające 150 godzin, staż lub praktykę zawodową u pracodawcy/przedsiębiorcy, za które otrzymają płatne przez Powiat Lęborski stypendium współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Przedsiębiorco\pracodawco, aby zgłosić się do programu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajdziesz  tutaj .

Z kolei  tutaj znajdziesz wykaz specjalności wraz z liczbą uczniów przewidzianych do odbycia staży i praktyk w 2020 roku.

Na wszystkie pytania dotyczące organizacji staży/praktyk zawodowych w ramach Projektu odpowie pracownik merytoryczny ds. współpracy z pracodawcami - tel. 59 848 08 69, pokój 213, II piętro Starostwa Powiatowego.

Fot.: Starostwo Powiatowe Lębork

 

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz