Zamknij
REKLAMA

Nowy sprzęt dla lęborskich drogowców

08:30, 12.10.2021 | K.L
Skomentuj Fot. powiat-lebork.com
REKLAMA

Prawie 200 tys. zł Zarząd Powiatu Lęborskiego przeznaczył na zakup nowego sprzętu dla pracowników Zarządu Dróg Powiatowych. Poprawi to efektywność pracy i zwiększy jej bezpieczeństwo.

ZDP zyskał sprzęt w najlepszym możliwym czasie, bo przed sezonem zimowym. To ważne, ponieważ wśród zakupów znalazły się: pług odśnieżny i posypywarka OZ-PM. W środę dostarczony został na lawecie samochód – wywrotka.

Dobrze, że Zarząd Powiatu zdecydował o zakupie nowego sprzętu – mówi Adrian Wenta, dyrektor ZDP w Lęborku – Dotychczas używany, był już mocno wyeksploatowany i wymagał corocznych remontów w serwisie producenta. Rachunek ekonomiczny wykazał, że zakup nowych urządzeń będzie mniej kosztowny, niż systematyczne remonty starego sprzętu, a na dodatek mamy jeszcze na zakupione nowości gwarancję, a to kolejna wartość dodana zakupu.

Korzyści z zakupów podnosi również Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski:

Staramy się w miarę możliwości finansowych modernizować posiadaną bazę sprzętową. Cieszę się, że w gronie Zarządu jesteśmy zgodni, co do celowości takich działań, bo z jednej strony to realne oszczędności wynikające z mniejszej awaryjności, ale przede wszystkim nowy sprzęt spełniający nowoczesne normy wpływa pozytywnie na jakość wykonywanej pracy i poprawia jej bezpieczeństwo, a to warunek nie do przecenienia.

Łączna wartość zakupionych urządzeń: posypywarki OZ-PM, pługu odśnieżnego i samochodu – wywrotki to 197.987 zł. Wczoraj, w poniedziałek 11 października, Członkowie Zarządu Powiatu Lęborskiego uczestniczyli w przekazaniu maszyn do użytku. Wkrótce będzie można spotkać je na powiatowych drogach.

Źródło: powiat-lebork.com

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%