Zamknij
REKLAMA

Lęborscy żołnierze na poligonie w Wędrzynie

10:51, 10.02.2018 | TD/GB
REKLAMA
Skomentuj

Ważnym elementem ćwiczeń lęborskich żołnierzy były strzelania załóg BWP1.

- Celem zajęć jest doskonalenie prowadzenia skutecznego ognia z broni pokładowej BWP 1 oraz prowadzenia ognia do celów ukazujących się w miejscu i w ruchu z broni pokładowej - tłumaczy kierownik strzelania ppor. Kaźmierczyk. 

Zajęcia rozpoczął szczegółowym instruktażem i omówieniem warunków bezpieczeństwa. Po ogłoszeniu przez kierownika strzelania rozpoczęcia zajęć poszczególne załogi w składzie dowódca, działonowy-operator i kierowca, meldowały kolejno swoją gotowość do strzelania. Załogi BWP1 składają się z trzech osób: dowódcy, działonowego-operatora i kierowcy mechanika.
Na komendę "Naprzód" załogi wozów bojowych sprawnie rozpoczęły strzelanie z przystanków. Na przedpolu ukazały się cele, które należało zniszczyć. Padały kolejne komendy, ciszę przerwały serie z pokładowych karabinów, natomiast trafiane cele znikały z pola widzenia.

Zajęcia na strzelnicy poprzedziły wielogodzinne treningi i przygotowania w garnizonie. Załogi szkoliły się wykorzystując trenażer ORTLES-3M/K, przeznaczony do szkolenia załóg bojowych wozów piechoty BWP1, a także jeden z najnowocześniejszych urządzeń treningowych ŚNIEŻNIK. 

Na poligonie w Wędrzynie lęborscy żołnierze szkolili się również w terenie zurbanizowanym.
Zajęcia zorganizowane przez dowódcę kompanii dotyczyły zasad poruszania się w terenie zurbanizowanym i obejmowały działanie żołnierzy w czasie patrolu ulicami oraz przeszukiwanie pomieszczeń, działanie drużyn w przejściach podziemnych i tunelach oraz ciągach komunikacyjnych. 

 

(TD/GB)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone