Zamknij
REKLAMA

SPRAWDŹ. Linoryt w starostwie

15:51, 13.03.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Od piątku w holu Starostwa Powiatowego w Lęborku oglądać można ciekawą wystawę.

Cykliczne wystawy w holu starostwa to już tradycja. Okresowo oglądać można tu prace lokalnych twórców wszelkich form graficznych i fotografii. Tym razem ponad 30 prac wykonanych w technice linorytu zaprezentował Młodzieżowy Dom Kultury. To pokłosie zajęć odbywających się pod kierunkiem Beaty Synowiec w ramach projektu Powiatu Lęborskiego – „Otwarte umysły”.

Linoryt to technika graficzna należąca do technik druku wypukłego, to również nazwa produktu finalnego wykonanego tą metodą. Różnica pomiędzy tą techniką, a podobną – drzeworytem, polega na tym, że rysunek nagatywowy żłobi się dłutem lub nożem w linoleum – materiale łatwym w obróbce i odpornym na uszkodzenia, a także umożliwia wykonywanie nacięć we wszystkich kierunkach. Odbitki wykonywane są przy użyciu prasy ręcznej lub kostki introligatorskiej. Warto dodać, że każda praca będąca odbitką z wykonanej matrycy – jest oryginałem.

Autorami wystawianych w starostwie prac są uczestnicy zajęć Pracowni Grafiki Młodzieżowego Domu Kultury oraz uczestnicy zajęć pozaszkolnych w zakresie technik graficznych „Warsztat pracy grafika”.

Wystawę można oglądać codziennie w godzinach pracy starostwa.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone