Zamknij
REKLAMA

WAŻNE. Na Żeromskiego stanie PSZOK

14:30, 10.04.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Około 1 mln zł ma kosztować budowa na terenie Lęborka Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych tzw. PSZOK-u.

Projekt ekologicznej inwestycji zlokalizowanej przy ul. Żeromskiego otrzymał wysokie, 85 procentowe dofinansowanie (maksymalnie 852.753,56 zł)  z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Pierwsze elementy PSZOK-u tj. ciągi komunikacyjne, rampę z barierkami, instalacje elektryczne, deszczowe, sanitarne i wodociągowe, wiatę zewnętrzną i oświetlenie, wykonuje już na podstawie zawartej umowy, firma z Czarnówka.

W kolejnych etapach wyłonieni zostaną wykonawcy ogrodzenia obiektu, towarzyszącej zieleni oraz dostawcy kontenera socjalno-biurowego, kontenerów i pojemników na odpady. 

Zadanie obejmuje także działania informacyjno-edukacyjne. Jeszcze w tym roku szkolnym zorganizowanych będzie 29 ekolekcji w szkołach podstawowych. Wyprodukowany zostanie także film edukacyjny.

W jakim celu w Lęborku budowany jest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych?

Obecnie mieszkańcy, którzy chcą pozbyć się np. mebli, odpadów wielkogabarytowych czy dużego sprzętu AGD, korzystają dwa razy w roku z ogólnomiejskich akcji wywożenia tych odpadów lub wywożą je samodzielnie na wysypisko w Czarnówku. Bywa to uciążliwe i niewygodne.

Dzięki skutecznym zabiegom Miasta Lęborka i pozyskanemu dofinansowaniu, jeszcze w tym roku ma to się zmienić. Na działce przy ul. Żeromskiego powstanie lokalny PSZOK z rampą wyładowczą, do którego będzie można na bieżąco wrzucać kłopotliwe odpady. Zakres i rodzaje przyjmowanych śmieci będzie dostosowany do potrzeb mieszkańców. Ustawione w rzędzie duże kontenery przeznaczone będą m.in. na odpady wielkogabarytowe, elektrośmieci (RTV i AGD), odpady zielone czy opony. W PSZOK-u będzie można zostawić także baterie, leki, świetlówki i odpady niebezpieczne (np. zużyte pojemniki po farbach czy oleju). Inwestycja obejmuje także budowę kontenera socjalnego dla obsługi PSZOK-u.

(A.D)
REKLAMA

Komentarze (1)

NelaNela

0 0

Świetny pomysł. Dobrze, że powstanie takie miejsce. Może ludzie nie będą wyrzucać wielkogabarytowych śmieci pod osiedlowe śmietniki. 13:30, 12.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone