Zamknij
REKLAMA

SPRAWDŹ. Archeolodzy prowadzą prace na Waryńskiego

15:00, 15.05.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Na Waryńskiego odsłonięto fundamenty średniowiecznej baszty.

Podczas robót drogowych na ulicy Waryńskiego pomiędzy rozebranym mostem nad Kanałem Młyńskim a mostem nad rzeką Łebą dokopano się do fundamentów średniowiecznej baszty nr 15. Na miejscu pracują archeolodzy. Po badaniach archeologicznych pozostałości po baszcie i murach obronnych zostaną zasypane, nad nimi przebiegać będzie tak jak teraz ulica.

Inwestycja w ścisłym historycznym centrum miasta prowadzona jest w ramach projektu  „Skarby Lęborka – ukazanie dziedzictwa kulturowego miasta przez odratowanie i wyeksponowanie elementów zabytkowego centrum”.

Zakres prac w projekcie „Skarby Lęborka…” obejmuje przebudowę jezdni i chodników ulicy Waryńskiego od mostu na rzece Łebie do ulicy Długosza. Na 32-metrowym odcinku od mostu do granic linii średniowiecznych obwarowań miejskich jezdnia będzie asfaltowa. Dłuższy, zrealizowany w większości już 100-metrowy odcinek jezdni i chodnika w kierunku Placu Pokoju tak jak wyremontowane w poprzednich latach ulice w centrum miasta zyskał nawierzchnię z wysokiej jakości kostki granitowej. W ramach inwestycji postawionych zostanie 8 nowych latarń ozdobnych. W II etapie prac przebudowany zostanie most przez Kanał Młyński. Drewniana i wyeksploatowana jezdnia mostu wymagała już remontu. Dzięki żelbetowej płycie pomostowej i nowej nawierzchni zniknie obecne ograniczenie tonażu do 5 ton. 

(A.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone