Zamknij
REKLAMA

Skarga na Burmistrza Lęborka! Słuszna?

17:52, 10.08.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Społeczna Komisja ds. Kontroli Polityki Mieszkaniowej w Lęborku podjęła kolejne, zdecydowane kroki.

W miniony piątek, 3 sierpnia odbyło się posiedzenie Społecznej Komisji ds. Kontroli Polityki Mieszkaniowej Gminy Miasta Lębork.

Jak mówi przewodniczący Komisji (Radosław Zimnowoda), w ciągu kilku miesięcy jej pracy pojawiło się wiele pytań i wątpliwości w funkcjonowaniu rejestrów osób oczekujących na przydział lokalu, jak i samych przydziałów lokali z zasobu mieszkaniowego Gminy. Kierowane do Burmistrza Miasta pytania i wnioski pozostają bez odpowiedzi. Zaproszenie Burmistrza na posiedzenie Komisji również pozostało bez echa. Wobec powyższego, Komisja jednogłośnie zdecydowała o skierowaniu do Rady Miasta skargi na działanie Burmistrza. 

- Takie działania Burmistrza Miasta, które uniemożliwiają obligatoryjną kontrolę społeczną w zakresie rozpatrywania i załatwiania wniosków o najem lokali, należy uznać za bezprawne. Nieudzielanie odpowiedzi na pytania organu powołanego do nadzorowania polityki mieszkaniowej i sprawowania kontroli przydziałów lokali pod względem zgodności z obowiązującym prawem narusza przepisy ustawy o ochronie praw lokatorów oraz uchwały w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miasto Lębork - czytamy w skardze wystosowanej do UM Lębork.

- Nie możemy dłużej godzić się na lekceważenie Komisji, która została powołana przez "nomen omen" Burmistrza, do tego by nadzorować politykę mieszkaniową i kontrolować przydziały lokali - mówi Zimnowoda. 

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

emerytemeryt

1 0

skarga jak najbardziej sluszna. To co wyprawia burmistrz ze swoja świtą to "wolna amerykanka". Nie licza sie zadne listy, zadne komisje, gdyz burmistrz ma to wszystko gdzies. Tylko co da skarga wniesiona do rady, skoro tam 80% radnych to potakiwacze i ludzie zalezni od burmistrz, gdyz a to komus prace zalatwil po znajomosci, a to jakies zlecenie dla wykonawcy itd. itp. duzo tego jest. 08:02, 14.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zbulwersowanyzbulwersowany

1 0

Zostanie to wszystko rozliczone w zbliżających się wyborach, mam nadzieję 11:21, 21.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Lęborczanka :)Lęborczanka :)

0 0

Czas najwyższy... :)
Lepiej późno niż wcale. 16:52, 31.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone