Zamknij
REKLAMA

Przedszkole nr 2 z nowymi salami i oddziałami

17:00, 07.09.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

W lęborskim Przedszkolu nr 2 odbyła się uroczystość otwarcia nowych sal dydaktycznych dla przedszkolaków. 

Na parterze budynku szkolnego przyległego do przedszkola tzw. „małej ósemki” wydzielono 4 przestronne sale dydaktyczne na potrzeby przedszkola. W nowych pomieszczeniach przebywa od początku września ok. 100 dzieci w wieku 5 i 6 lat. Warto zaznaczyć, że to właśnie w Przedszkolu nr 2 w roku szkolnym 2018/2019 przybyły 2 nowe oddziały przedszkolne do których przyjęto 45 dzieci. Oznacza to, że w tym roku szkolnym w przedszkolach publicznych uczęszczać do 41 grup będzie 1082 dzieci. Dodatkowo 75 dzieci znalazło swoje miejsce w 4 oddziałach zerowych w szkołach podstawowych nr 4 i 5.

W uroczystości otwarcia nowych sal uczestniczyli dyrektorzy szkół i przedszkoli, rodzice przedszkolaków i oczywiście mali gospodarze budynku prezentujący program muzyczno-taneczny. Urząd Miejski w Lęborku, organ nadzorujący miejskie przedszkola reprezentowała Alicja Zajączkowska.

Prace remontowe w budynku przy ul. E. Plater rozpoczęły się pod koniec czerwca. Objęły one generalny remont łazienek (płytki, hydraulika, instalacja elektryczna i wyposażenie) oraz wymianę podłóg i instalacji elektrycznej w salach. Ściany w pomieszczeniach pomalowano na ciepłe, jasne kolory. Pojawiły się na nich także duże rysunki z postaciami z bajek. W ramach przebudowy powstały także  pomieszczenia szatnię dla dzieci i nowoczesna zmywalnia naczyń. Zakupiono meble, dywany, stoły i krzesła, a także niezbędne pomoce do zabawy i nauki. Łączny koszt przedszkolnej inwestycji to niemal 250 tys. zł.

(A.D)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone