Zamknij
REKLAMA

Zastrzyk gotówki na lokalne inicjatywy społeczne

06:30, 12.09.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

W Bramie Kaszubskiego Pierścienia w Lęborku odbyło się uroczyste podpisywanie umów konkursu Fundusz Akumulator Społeczny. 

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele NGO i grup nieformalnych z powiatu lęborskiego, wejherowskiego oraz puckiego – obszaru, na którym operatorem Funduszu jest Stowarzyszenie EDUQ z Lęborka. W tegorocznej edycji złożono 55 wniosków z których aż 39 otrzymało dofinansowanie. Najwięcej inicjatyw odbywać się będzie na terenie powiatu lęborskiego, bo aż 34.

- Czwarty rok z rzędu na naszym terenie notujemy rekordową liczbę wnioskodawców, powiat lęborski jest zdecydowanym liderem województwa pomorskiego – mówi Magdalena Pipka – Urbańska, animator Funduszu Akumulator Społeczny.

 

Wśród projektów, które otrzymają wsparcie znalazły się m.in. takie inicjatywy jak „Skafander starości” – warsztaty uświadamiające dla młodzieży, które realizować będą wolontariusze Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne. Projekt „100 lat Niepodległości – Ja to mam szczęście” grupy nieformalnej działającej Lęborskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku mający przypomnieć losy, biografie świadków i uczestników ważnych dla Polski wydarzeń sprzed 100 lat oraz m.in. tzw. mały projekt przygotowany przez grupę nieformalną przy Szkolnym Klubie Wolontariusza Agrolider pn. Obiektywni" - warsztaty fotograficzne.  

Organizacje oraz grupy nieformalne w 2018 roku otrzymają wsparcie w kwocie 54 500 zł, w tym 43 500 zł z Akumulatora Społecznego oraz 11 000 zł w ramach wsparcia, które przekazały samorządy – Miasto Lębork - 4500 zł, Starostwo Powiatowe w Lęborku - 2500 zł, Gmina Cewice – 2000 zł i Gmina Miasto Łeba 2000 zł.

To już czwarta edycja Funduszu Akumulator Społeczny. W ciągu ostatnich czterech lat inicjatywy z trenów powiatu lęborskiego, puckiego i wejherowskiego dofinansowano na łączną kwotę 362.481,28 zł.

 

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone