Zamknij
REKLAMA

Finał 5-milionowego projektu

07:30, 10.10.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Od kilku dni kierowcy bez ograniczeń mogą korzystać z parkingu na zapleczu ul. Staromiejskiej.

Przebudowa kanalizacji deszczowej w rejonie Targowej. Al. Niepodległości i Staromiejskiej to część większego zadania realizowanego w ramach wartego prawie 4,9 mln zł projektu „Poprawa działania systemów odprowadzania oraz oczyszczania wód opadowych i roztopowych z części zurbanizowanych Lęborka”. Na jego realizacje miasto Lębork pozyskało ponad 3,3 mln zł dotacji (70%) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

W ramach projektu wykonano także kanalizację deszczową przy ulicach Pionierów i Sportowej. Łączną długość wybudowanej kanalizacji  deszczowej wyniosła 1800 metrów. W ramach inwestycji wybudowano także 6 kompletów urządzeń podczyszczających przy wylotach kanalizacji deszczowej przy ul. Zwarowskiej, Spółdzielczej (dwa), Harcerzy, E. Plater i Staszica.

Przebudowany parking na zapleczu ulicy Staromiejskiej i wprowadzona organizacja ruchu ułatwi kierowcom parkowanie, wyeliminuje zastawianie pojazdów a przez otwarcie wjazdu i wyjazdu od Al. Niepodległości ułatwi dostępność do miejsc postojowych. Oprócz parkingu pod którym ułożono kanalizację deszczową wyremontowano także przyległe chodniki.

Nie mniej ważną inwestycją było wybudowanie kanalizacji deszczowej na skrzyżowaniu Targowej z Al. Niepodległości. Po większych deszczach zbierała się tam woda. Dzięki budowie odwodnienia z systemem urządzeń podczyszczających problem ten ma już nie występować. Podobny problem z wodą wdzierająca się na posesję mieli mieszkańcy ul. Sportowej. Tam również inwestycja poprawiła sytuację w odprowadzaniem wody deszczowej z ulicy.

Celem zrealizowanego projektu było usprawnienie miejskiego systemu odprowadzania i oczyszczania wód opadowych i roztopowych, a przez to m.in. poprawę jakości wód powierzchniowych, przede wszystkim rzeki Łeby.

(A.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone