Zamknij
REKLAMA

Akcja "Znicz 2018"

07:30, 31.10.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Jak co roku lęborska Policja przygotowuje się do zabezpieczenia dnia Wszystkich Świętych.

Wzorem lat poprzednich w dniu 1 listopada zostaną wprowadzone czasowe zmiany organizacji ruchu w obrębie lęborskiej nekropolii. Głównymi zmianami, jakie będą czekały na kierujących, będzie wprowadzenie na ul. Kartuskiej i dalej na ul. Majkowskiego ruchu jednokierunkowego w kierunku drogi krajowej nr 6, która to droga będzie drogą wyjazdową z cmentarza.

Kolejną zmianą będzie otwarcie drogi należącej do Nadleśnictwa Lębork, znajdującej się na wysokości trzeciej bramy cmentarza, która będzie oznakowana znakami pionowymi jako alternatywny wyjazd z rejonu cmentarza w kierunku ul. Krzywoustego i dalej w kierunku dróg wojewódzkich 212 i 214. Wjazd z drogi krajowej nr 6 w ul. Majkowskiego będzie niemożliwy, z uwagi na wprowadzoną tam organizację ruchu. Nad płynnością ruchu będą czuwały patrole Wydziału Ruchu Drogowego lęborskiej komendy, wspierani przez policjantów Wydziału Prewencji, Straży Granicznej z Łeby oraz Straży Miejskiej w Lęborku. Z uwagi na powyższe istotne jest, aby kierujący stosowali się do wydawanych poleceń funkcjonariuszy, dotyczących nadawanego lub możliwego kierunku jazdy. Ponadto w przypadku dużych utrudnień w ruchu na ul. Kartuskiej, zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy w kierunku cmentarza. Podobnie jak w latach poprzednich autobusy komunikacji miejskiej w godzinach szczytu komunikacyjnego, będą miały pierwszeństwo dojazdu w rejon pierwszej pętli lęborskiego cmentarza. 

Policjanci przypominają, aby przed wyjściem lub wyjazdem na cmentarz prawidłowo zabezpieczyć swoje mieszkanie. Należy też pamiętać, aby w pojazdach pozostawionych przed cmentarzami nie pozostawiać wartościowych przedmiotów. Dokumenty i pieniądze najlepiej trzymać w wewnętrznej kieszeni kurtki lub w zamkniętej torebce. W środkach publicznej komunikacji trzeba zwrócić uwagę na tłok, jaki złodzieje wykorzystują, by pozbawić nas cenniejszych rzeczy. Organizacja ruchu przy pozostałych cmentarzach na terenie powiatu lęborskiego pozostaje bez zmian, jednak policjanci proszą kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na pieszych. 

Pieszym mundurowi przypominają o obowiązku noszenia po zmroku poza terenem zabudowanym kamizelek odblaskowych.

(A.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone