Zamknij
REKLAMA

Przestępcy żądali od policji helikoptera i pokaźnej sumy

17:12, 07.11.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z Lęborka zatrzymali mężczyzn, którzy zabarykadowali się w magazynie uzbrojenia w lęborskiej Jednostce Wojskowej. Mężczyźni żądali skierowania helikoptera, który miałby ich zabrać oraz pokaźnej sumy pieniędzy.

Dyżurny lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie o tym, że do magazynu uzbrojenia w Jednostce Wojskowej w Lęborku, do magazynu uzbrojenia miał miejsce napad. Przestępcy przebrani za ekipę sprzątającą dokonali zajęcia budynku, w którym mieści się magazyn uzbrojenia. We wskazane miejsce niezwłocznie wysłany został patrol policji. Napastnicy z uwagi na miejsce, w którym się zabarykadowali, byli uzbrojeni. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowane zostały pozostałe patrole w służbie, pogotowie ratunkowe i policyjny negocjator z Nieetatowego Zespołu Negocjatorów Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Mundurowi zabezpieczyli teren, policjanci z drogówki zablokowali drogi dojazdowe. Skutecznie przeprowadzone negocjacje, doprowadziły do tego, że przestępcy zostali wyprowadzeni z budynku przez specjalną grupę złożoną z policjantów. W czasie działań policji, miejsce zdarzenia zabezpieczał również patrol Żandarmerii Wojskowej. 

Poniedziałkowa akcja policji oraz innych służb odbyła się na terenie lęborskiej Jednostki Wojskowej. Były to tylko ćwiczenia mające na celu sprawdzenie procedur przewidzianych na takie okoliczności i poziomu przygotowania funkcjonariuszy do podejmowania tego rodzaju akcji.

(A.D)
REKLAMA

Komentarze (1)

twojamojanaszaamentwojamojanaszaamen

1 0

Nie szło na początku napisać, że to ćwiczenia? Aby tylko wyświetlenia się zgadzały.. to nie pierwszy raz, jak w ten sposób posty piszecie żenada. 21:01, 07.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone