Zamknij
REKLAMA

Rusza remont ulic w historycznym centrum miasta

17:36, 15.11.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj, 14 listopada ruszyła przebudowa ostatnich, do tej pory nieremontowanych ulic w historycznym centrum miasta.

Zakres prac obejmuje budowę kanalizacji deszczowej, ulic i chodników z kostki kamiennej i granitowej na ulicach Armii Krajowej (odcinek od Młynarskiej do Wyszyńskiego), Chodukiewicza, Franciszkańskiej, Młynarskiej, Długosza, Gdańskiej (od Młynarskiej do Kossaka) oraz Przyzamcze (od Młynarskiej do mostu). Remont ulic uzupełni montaż ozdobnych latarń, ławek, koszy na śmieci oraz elementy małej architektury. Zasadzonych zostanie 41 nowych drzew, powstaną też nowe trawniki.

Remont ulic w centrum i wykopy związane z położeniem kanalizacji deszczowej wykorzysta Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji do inspekcji sieci, wymiany w części wodociągu i razie potrzeb innych elementów sieci wodno-kanalizacyjnej. Prace modernizacyjne wykona też Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

W ramach inwestycji swoje prace przeprowadzą także archeolodzy. Wyznaczono już 5 miejsc badań. W planach jest m.in. poszukiwanie fundamentów Baszty Gdańskiej czy pozostałości po baszcie nr 19.

Wszystkie prace mają zakończyć się do 20 czerwca 2019. Pierwszym zamkniętym odcinkiem ulicy na którym rozpoczną się prace drogowe będzie ulica Armii Krajowej przy postoju Taxi. Na czas zamknięcia tego fragmentu ulicy postój taksówek przesunięty zostanie na parking przy placu Pokoju w okolice piekarni i banku PKO BP a ruch na ulicy będzie dwustronny.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone