Zamknij
REKLAMA

Wybudują dwa Domy Dziecka

07:30, 28.11.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

W 2020 roku zostaną oddane do użytku dwie nowe placówki opiekuńczo-wychowawcze. 

Spełniające najwyższe standardy budynki powstaną na terenie Nowej Wsi Lęborskiej. Wczoraj, 27 listopada, podpisana została umowa pomiędzy władzami Powiatu Lęborskiego i wykonawcą. 

Budowane placówki zlokalizowane zostaną na działkach należących do Powiatu Lęborskiego, położonych na terenie gm. Nowa Wieś Lęborska. W każdym z dwóch budynków znajdą się miejsca dla 14 wychowanków oraz infrastruktura niezbędna do prawidłowego funkcjonowania obiektów, zgodnie z zapisami ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Obiekty będą spełniały kryteria programu NFOŚ pod nazwą „Poprawa jakości powietrza Część 6”. Wykonane zostaną w energooszczędnych standardach, redukujących do minimum emisję CO2. Ponadto, będą spełniały rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa, dotyczące „oszczędności energii i izolacyjności cieplnej przegród budowlanych”. Ciepła dostarczą wydajne kotłownie gazowe o łącznej mocy 36,4 kW. W ramach inwestycji wykonane zostaną również ciągi pieszo-jezdne z  placem manewrowym i miejscami parkingowymi. Teren zostanie ogrodzony i wyposażony w wydajne i oszczędne oświetlenie lampami zewnętrznymi LED.

Konstrukcja budynków placówki to nie tylko energooszczędność, ale przede wszystkim funkcjonalność. W każdym z obiektów na parterze znajdzie się część dzienna z dużym salonem i otwartą kuchnią, pomieszczenia biurowe, gospodarcze, łazienki oraz jednostanowiskowy garaż. Na piętrze zostaną zlokalizowane 2-osobowe pokoje dziecięce, łazienki, osobne WC, dodatkowy aneks kuchenny i wspólny hol, przeznaczony do rekreacji. W placówkach znajdą się miejsca dla dzieci i młodzieży powyżej 10 roku życia, pozbawionych opieki i wychowania ze strony rodziców naturalnych.

Ogólny koszt budowy wyniesie 3 677 700 zł. Każdy z budynków dostosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zakończenie budowy planowane jest na koniec czerwca 2020 roku.

 

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone