Zamknij
REKLAMA

W Lęborku znaleziono ludzkie szkielety

14:27, 01.12.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Podczas badań wykopaliskowych prowadzonych przy kruchcie południowej kościoła św. Jakuba odkryto liczne pochówki pochodzące z okresu od końca XIII wieku.

Archeologiczne badania wykopaliskowe prowadzone są obecnie w ulicy Franciszkańskiej w Lęborku i realizowane są już od połowy listopada.

Podczas badań wykopaliskowych prowadzonych przez Muzeum w Lęborku  przy kruchcie południowej kościoła św. Jakuba w 2000 i 2001 roku odkryto liczne pochówki pochodzące z okresu od końca XIII wieku, a zatem starsze niż budowa kościoła, po początki XIX wieku, czyli do czasu zakończenia grzebania zmarłych na przykościelnym cmentarzu. Tegoroczne prace badawcze koncentrują się w zachodniej części nekropolii.

Od środy 28 listopada odkryto ponad 20 pochówków. Nie zniszczone groby ujawniają się dopiero na głębokości ok. 200 cm poniżej gruntu. Pozostałe warstwy cmentarzyska uległy zniszczeniu na skutek kolejnych wkopów grobowych.

Przy szkieletach ludzkich archeolodzy znajdują zabytki w postaci darów grobowych: monet, przedmiotów codziennego użytku oraz dewocjonaliów. Badania potrwają jeszcze kilka dni.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

Oj tam oj tamOj tam oj tam

0 0

Na kaszubskiej też są i nikt z tego rabanu nie robi 21:22, 04.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone