Zamknij
REKLAMA

Akcja rewitalizacja na placu Piastowskim

16:23, 10.01.2019 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Ciepła zima i brak śniegu sprzyja miejskim inwestycjom. Wokół kompleksu „Orlik” przy pl. Piastowskim trwają prace ziemne przy budowie terenu rekreacyjno-sportowego z rolkowiskiem. 

Inwestycję wartą 798.885 zł w ramach dużego programu rewitalizacyjnego „Lębork Nowy Świat” wykuje firma Chud-bud Arkadiusz Chmiel z Czarnówka. Termin zakończenia prac to 31 maja 2019 roku. Inwestycja jest na etapie wyznaczania alejek, chodników oraz wykonywania podbudowy pod rolkowisko i ciągi piesze. Kolejnym etapem będą prace brukarskie.  

Projekt zakłada wybudowanie rolkowiska dla rowerzystów, rolkarzy czy fanów deskorolek. Asfaltowa droga o szerokości 1,5-2 metrów oplatać będzie boisko oraz stworzy dodatkową pętlę w parku. Powierzchnia drogi rolkowiska to ok. 1400m2. Przebudowany zostanie także park przy „Orliku”. Pojawią się w nim nowe chodniki, ławki, kosze na śmieci i stojaki dla rowerów. Funkcjonująca obok sali gimnastycznej siłownia zewnętrzna zostanie przesunięta o kilkanaście metrów. Projekt przewiduje posadzenie wielu drzew, krzewów, trawy i kwiatów.  Bezpiecznemu korzystaniu z terenu rekreacyjnego sprzyjać będzie budowa nowego przejścia dla pieszych na Alei Wolności, na wysokości sali sportowej. Z przejścia korzystać będą też pasażerowie komunikacji miejskiej. W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe. Na skwerze stanie też 13 nowych lamp parkowych. Warta 73.800 zł oświetleniowa inwestycja sfinansowana zostanie ze środków miasta.

(A.D)
REKLAMA

Komentarze (2)

mirasmiras

2 0

Mam nadzieję że ten projekt przewiduję również instalacje kamer,bo jak nie, to będzie tak jak jest dzisiaj,a więc wandalizm i picie alkoholu.
12:04, 11.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzesiekCzesiek

1 1

Akcja jak wyrzucić kilka mln złotych żeby coś z ziemi wytargać i zniszczyć po to żeby w to samo miejsce wsadzić taki sam badyl!!!! To się nazywa marnotrawstwo i w dodatku ktoś sobie ładnie kieszenie napycha! Co do kwot to kogoś ładnie powaliło! Poza tym umiejscowienie rolkowiska w tym właśnie miejscu to jakieś nieporozumienie!!!!!! Kto tam będzie jeździł na rolkach Namyślak z Zajączkowską? Fajnie traktuje się mieszkańców w tym *%#)!& 12:05, 12.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone