Zamknij
REKLAMA

Akcja rewitalizacja na placu Piastowskim

16:23, 10.01.2019 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Ciepła zima i brak śniegu sprzyja miejskim inwestycjom. Wokół kompleksu „Orlik” przy pl. Piastowskim trwają prace ziemne przy budowie terenu rekreacyjno-sportowego z rolkowiskiem. 

Inwestycję wartą 798.885 zł w ramach dużego programu rewitalizacyjnego „Lębork Nowy Świat” wykuje firma Chud-bud Arkadiusz Chmiel z Czarnówka. Termin zakończenia prac to 31 maja 2019 roku. Inwestycja jest na etapie wyznaczania alejek, chodników oraz wykonywania podbudowy pod rolkowisko i ciągi piesze. Kolejnym etapem będą prace brukarskie.  

Projekt zakłada wybudowanie rolkowiska dla rowerzystów, rolkarzy czy fanów deskorolek. Asfaltowa droga o szerokości 1,5-2 metrów oplatać będzie boisko oraz stworzy dodatkową pętlę w parku. Powierzchnia drogi rolkowiska to ok. 1400m2. Przebudowany zostanie także park przy „Orliku”. Pojawią się w nim nowe chodniki, ławki, kosze na śmieci i stojaki dla rowerów. Funkcjonująca obok sali gimnastycznej siłownia zewnętrzna zostanie przesunięta o kilkanaście metrów. Projekt przewiduje posadzenie wielu drzew, krzewów, trawy i kwiatów.  Bezpiecznemu korzystaniu z terenu rekreacyjnego sprzyjać będzie budowa nowego przejścia dla pieszych na Alei Wolności, na wysokości sali sportowej. Z przejścia korzystać będą też pasażerowie komunikacji miejskiej. W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe. Na skwerze stanie też 13 nowych lamp parkowych. Warta 73.800 zł oświetleniowa inwestycja sfinansowana zostanie ze środków miasta.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (2)

mirasmiras

2 0

Mam nadzieję że ten projekt przewiduję również instalacje kamer,bo jak nie, to będzie tak jak jest dzisiaj,a więc wandalizm i picie alkoholu.
12:04, 11.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzesiekCzesiek

1 1

Akcja jak wyrzucić kilka mln złotych żeby coś z ziemi wytargać i zniszczyć po to żeby w to samo miejsce wsadzić taki sam badyl!!!! To się nazywa marnotrawstwo i w dodatku ktoś sobie ładnie kieszenie napycha! Co do kwot to kogoś ładnie powaliło! Poza tym umiejscowienie rolkowiska w tym właśnie miejscu to jakieś nieporozumienie!!!!!! Kto tam będzie jeździł na rolkach Namyślak z Zajączkowską? Fajnie traktuje się mieszkańców w tym *%#)!& 12:05, 12.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone