Zamknij
REKLAMA

Nowe Solarisy na ulicach Lęborka

15:00, 01.02.2019 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

5 nowoczesnych autobusów marki Solaris zasili flotę pojazdów Zakładu Komunikacji Miejskiej w Lęborku.

28 stycznia na Placu Pokoju ZKM zaprezentował jeden z dwóch pojazdów, które dotarły kilka dni temu do Lęborka. Wartość każdego autobusu to ponad 1 mln zł. Kolejne trzy pojazdy przyjadą do Lęborka, jeden w marcu i dwa w sierpniu. W ramach pokazu możliwości autobusu wykonany został promocyjny kurs na Osiedle Sportowa. Po drodze na każdym przystanku dosiadywali się nowi pasażerowie.

Autobusy pomalowane zostały w biało-czerwono-żółte barwy ZKM-u. Polska marka Solaris to jeden z liderów na rynku europejskim. Zakład Komunikacji Miejskiej ma dobre doświadczenia z Solarisem. W jej barwach od 4 lat jeździ już jeden pojazd tej marki. Zakupione autobusy należą do najnowszej generacji produktów z Bolechowa. To nie jedyna ważna zmiana w samorządowej miejskiej spółce. Od 21 stycznia baza ZKM-u przeniosła się w nowe miejsce przy ulicy Warszawskiej 15A. W starej bazie autobusowej przy ulicy Łokietka w ramach programu Rewitalizacji budowany jest Klub Osiedlowy BAZA.

Cena zakupu autobusów wyniosła 5.463.945 zł brutto (4 pojazdy Solaris Urbino 12 i 1 Urbino 10,5). Wszystkie autobusy spełniają ekologiczną normę Euro 6 oraz posiadają klimatyzację i system kamer, także zewnętrznych. Nowymi rozwiązaniami, do tej pory nie stosowanymi w lęborskiej komunikacji będzie system automatycznej informacji głosowej dla pasażerów, automaty biletowe wewnątrz pojazdów oraz ładowarki USB dla pasażerów. Autobusy przystosowane są do przewozu osób niepełnosprawnych. Cztery pozyskane autobusy mają po 12 metrów, jeden 10 i pół metra.

Flota Zakładu Komunikacji Miejskiej w Lęborku liczy obecnie 9 pojazdów. Dwa z nich mają już ponad 20 lat. Zakup nowych autobusów znacznie odmłodzi stan posiadania ZKM-u i pozwoli po wybudowaniu Węzła Przesiadkowego na rozbudowanie sieci połączeń, m.in. w dzielnicy Lębork-Wschód czy w rejonie ulicy Harcerzy.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone