Zamknij
REKLAMA

Niebiescy bohaterowie powracają!

16:00, 11.02.2019 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Niebiescy Bohaterowie to dzieci - podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”.

Na początku Rozpoczęła się druga edycja kampanii, która ma na celu zwiększenie świadomości o autyzmie oraz zbieranie środków na terapie dzieci w tym z 1%. W pierwszej odsłonie akcji udało się zebrać z 1% rekordową kwotę 41.975,30 zł! 

Odpowiednia terapia dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu jest bardzo kosztowna. Dlatego wielu rodziców nie może finansować jej w takim stopniu, jak wymagają tego potrzeby ich dziecka. Przekazując swój 1% podatku (KRS: 0000470550) lub wpłacając drobną darowiznę, można szybko pomóc Niebieskim Bohaterom.

Myśl globalnie, działaj lokalnie

- Terapia osób dotkniętych autyzmem jest bardzo kosztowna. Niestety bezpłatna oferta służby zdrowia i innych podmiotów jest dalece niewystarczająca. Dlatego mocno zabiegamy by jako Stowarzyszenie oferować pomoc 365 dni w roku. Zebrana suma z 1% i pozyskiwane z innych miejsc środki finansowe pozwolą na zabezpieczenie najważniejszych potrzeb w tym i przyszłym roku. Z poprzedniej edycji akcji środki już są rozdysponowane wśród potrzebujących - mówi prezes „Niebieskiego Skarbu” Agnieszka Pujsza-Pomorska. - Bardzo dziękuję wszystkim podatnikom, którzy zdecydowali się lub zdecydują przekazać swój 1 procent podatku na „Niebieski Skarb”. Zapewniam, że wykorzystamy te pieniądze dobrze. Nie bez znaczenia jest to, że pozyskane w ten sposób środki pozostają na miejscu, na terenie Pomorza, powiatu lęborskiego i wejherowskiego, wspierając mieszkające tu osoby.

Wpisz KRS: 0000470550 i wspieraj Niebieskich Bohaterów

Każdy podatnik ma prawo wskazania Organizacji Pożytku Publicznego, której przekaże swój 1% podatku. Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb” z Lęborka od września 2015 posiada status OPP dzięki któremu mogło pozyskiwać środki z 1% podatku. Termin rozliczania podatku za rok 2018 mija z końcem kwietnia 2019.

(A.D)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone