Zamknij
REKLAMA

Były policjant wyróżniony za uratowanie życia

15:00, 09.03.2019 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

W Urzędzie Miasta w Lęborku za bohaterską postawę został wyróżniony mieszkaniec Lęborka, który w sierpniu zeszłego roku przyczynił się do uratowania topiących się osób w morzu.

W Urzędzie Miasta w Lęborku odbyła się uroczystość, na której list gratulacyjny wręczył Komendant Powiatowy w Lęborku kom. Mariusz Mejer. Dyplom z gratulacjami wręczony został lęborczaninowi, byłemu policjantowi, który 19 sierpnia 2018 roku przebywał na plaży w Jarosławcu. Gdy zauważył topiących się plażowiczów, nie wahał się ruszyć z pomocą i uratował z wody mężczyznę i kobietę, a następnie prowadził udaną akcję reanimacyjną. W spotkaniu z uczestniczyli także zastępcy burmistrza Jerzy Pernal i Teresa Ossowska-Szara, Sekretarz Miasta Marian Kurzydło, radny Krzysztof Świątczak oraz strażnik miejski Sławomir Olszewski. 

Podczas spotkania wyróżniony lęborczanin opowiedział o zdarzeniu z wakacji, a także przypomniał sytuację sprzed kilkudziesięciu lat, gdy uratował ludzi na jeziorze Lubowidz. Za ten czyn 39 lat temu otrzymał Medal za Ofiarność i Odwagę.

(A.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone