Zamknij
REKLAMA

Prawie 50 tysięcy

11:00, 10.03.2019 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Blisko 50 tysięcy kilometrów przemierzyli uczestnicy tegorocznej II edycji wspólnej sportowej zabawy „Powiat Lęborski – Z nami zdrowo i sportowo”.

W rywalizacjach „Powiat Lęborski – Z nami zdrowo i sportowo” chodzi przede wszystkim o wspólne budowanie kondycji i poprawę samopoczucia chętnych do aktywnego spędzania czasu mieszkańców powiatu lęborskiego. Do rywalizacji dołączyć może każdy kto chodzi, biega, jeździ na rowerze. Miejsca uprawiania aktywności są nieograniczone terytorialnie. Rok temu rowerzyści zbierali kilometry np. w Hiszpanii, we Włoszech, czy w Niemczech. Aktywność odbywała się również w wielu przeróżnych miejscach Polski. Podobnie jest w tegorocznej edycji rywalizacji. Rowerzyści z Klubu Kolarskiego „Lew Lębork” przygotowywali się do sezonu na zgrupowaniu w Hiszpanii. Przez dwa tygodnie lutego szlifowali formę na pagórkowatych trasach Calpe. To miejsce niezwykle chętnie odwiedzane przez rowerzystów z całego świata, w tym przez profesjonalne teamy kolarskie. Ponad 300 słonecznych dni w roku, średnia roczna temperatura 
około 19 ° C, piękny pagórkowaty krajobraz i niepowtarzalne krajobrazy stwarzają doskonałe warunki dla rowerzystów. Calpe i okolice często możemy podziwiać podczas Vuelta de España, największego wyścigu kolarskiego w Hiszpanii. Kolarze z Lęborka podczas 13 dni intensywnego treningu zgromadzili łącznie 13.192 km.

Na wspólnym liczniku tegorocznej rywalizacji, na dzień 7 marca, czyli zaledwie po miesiącu od startu akcji, widnieje dokładnie 45 tys. 51 km. 

To prawie jedna trzecia z założonego minimum 150 tys. km, które wspólnie chcemy w tej edycji zdobyć. Kiedy ten cel osiągniemy, Partner akcji – firma Farm Frites Poland SA dofinansuje zakup windy dla niepełnosprawnej osoby z terenu powiatu lęborskiego. Kilometry zbieramy do 31 lipca br. Uroczystość podsumowania akcji i nagrodzenie najaktywniejszych uczestników odbędzie się 25 sierpnia podczas miejskiego festynu „Pożegnanie Lata” - mówi Iwona Juchniewicz z Referatu Rozwoju i Promocji (Starostwo Powiatowe w Lęborku).

W zbieraniu kilometrów może uczestniczyć każdy, kto posiada smartfon z zainstalowaną aplikacją Endomondo i przyłączy się do rywalizacji. O nagrody mogą ubiegać się te osoby, które wypełnią dodatkowo formularz rejestracyjny umieszczony na stronie internetowej Starostwa Powiatowego: www.powiat-lebork.com. 

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone