Zamknij
REKLAMA

13 mandatów, 9 pouczeń i 2 wezwania do sądu

07:30, 19.03.2019 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lęborku przeprowadzili działania „Bezpieczny Lębork".

Działaniami zostało objęte w szczególności miasto Lębork, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc narażonych na nieprawidłowości związane z parkowaniem pojazdów w tym obręby stref zamieszkania oznaczone znakami D-40 oraz D-41 czyli miejsc, w których może dochodzić do utrudnień związanych z wjazdem lub wyjazdem oraz naruszeń poziomych znaków drogowych. Są to też miejsca, w których może dochodzić do parkowania pojazdów bez pozostawienia nakazanej przepisami odległości od skrzyżowań bądź wyznaczonych przejść dla pieszych oraz w których dochodzić może do parkowania pojazdów na miejscach wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Policjanci ujawnili tego dnia 24 wykroczeń w ruchu drogowym (popełnione przez pieszych i kierowców) i skontrolowali 26 pojazdów. W trakcie działań mundurowi wylegitymowali 35 osób, z czego ukarano mandatem 13 osób, 9 osób zostało pouczonych a na 2 osoby został skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Lęborku. W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami, co do stanu technicznego pojazdów, policjanci zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.

W trakcie działań policjanci rejestrowali zachowania uczestników ruchu drogowego na skrzyżowaniu ul. Niepodległości z ul. Targową, na którym niejednokrotnie dochodziło do potrąceń pieszych. W trakcie obserwacji skrzyżowania funkcjonariusze ujawnili dwa wykroczenia w obrębie tego skrzyżowania. W większości piesi popełniali wykroczenie przechodzenia przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Ujawnione w trakcie działań wykroczenia popełniane przez kierujących to w większości niedostosowanie się do znaków i sygnałów drogowych, przekroczenie dozwolonej prędkości, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, nieprawidłowe przewożenie dzieci, korzystanie z telefonu podczas jazdy oraz wyprzedzanie na przejściu dla pieszych.

Niestety, mimo wielu kampanii oraz działań policyjnych, ujawniono liczne przypadki niestosowania się do przepisów ruchu drogowego. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego lęborskiej komendy z pewnością będą w najbliższym czasie ponownie przeprowadzać takie działania.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

EwaEwa

1 0

Bca 09:29, 02.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone