Zamknij
REKLAMA

Wataha wilków w okolicach Lęborka

18:00, 02.04.2019 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Czytelnik GLE24 zauważył niepokojące zjawisko niedaleko Nowej Wsi Lęborskiej.

- Kilka dni temu byłem z przyjaciółmi na ognisku za Nową Wsią Lęborską. Zauważyliśmy trzy dzikie psy, tuż obok rzeki Kisewy. Przynajmniej wtedy myśleliśmy, że to były psy - mówi Fabian, Czytelnik GLE24.

Jak powiedział dyspozytor Straży Pożarnej w Lęborku, ich zachowanie i wygląd wskazywały na to, że były to wilki.

- Strażacy upomnieli nas, żebyśmy po godzinie 21:00 nie przychodzili w te strony. Postanowiłem, że ostrzegę lęborczan i zgłosiłem się do Was - dodaje Fabian.

Co może wskazywać na to, że mamy do czynienia z wilkiem?

Wilki są znacznie większe, niż przedstawiciele poszczególnych ras często mylonych z wilkami. Mowa tutaj o owczarkach, husky czy malamutach. Wilki charakteryzują się potężną budową ciała i długim, mięsistym ogonem. Ogon wilka stanowi ok. 1/3 długości całego ciała, może mierzyć więc nawet pół metra.

Wilki mają wyłącznie czarne pazury, inaczej niż u psów domowych. Pazur wilka jest większy i mocniejszy niż u psa, ponieważ służy do rozrywania ciała ofiary.

Futro wilka nie jest tak jednolite i „ładne”, jak i u psów domowych. Sierść wilka bywa poszarpana, nieregularna oraz odstająca. 

Przede wszystkim, należy wspomnieć, że wilki z reguły boją się ludzi. Na ich widok płoszą się i uciekają. To powoduje, że wilki, nieprowokowane, są zwykle niegroźne dla człowieka. Oczywiście, pod warunkiem, że same nie poczują się przez niego zagrożone. Samotne wilki nie atakują. Jednak poruszając się watahą, mogą zaatakować.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (3)

 Prawda Prawda

1 1

Byłem wtedy z tamtego miejsca transportowany do Wejherowa. Karetka na sygnałach nigdy więcej nie będę chodził w te miejsca człowiek uczy się na błędach przez to sam ostrzegam. Żeby unikać. Takich sytuacji psss. Czuję się lepiej :), 20:43, 02.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

hans123hans123

0 1

no to nieźle cię *%#)!& 22:35, 02.04.2019


Norek Norek

0 0

Trochę mnie to śmieszy że niby wilk boi się ludzi :) kiedyś kilka naście lat temu z tym się zgodzę :) teraz jest nowe pokolenie wilków które nie miały doczynienia z człowiekiem i już tak bardzo się ich nie boją :)
A wilki w okolicy Lęborka są od 5lat ;)
Te 5lat wystarczyło żeby się rozmnożyły . Jak dla mnie nic nowego 19:58, 04.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone