Zamknij
REKLAMA

Tunel pod torami kolejowymi coraz bliżej

07:30, 05.04.2019 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Na tą inwestycję lęborczanie czekali od dawna. Coraz bliżej jest do zakończenia budowy tunelu pod torami łączącego dworzec PKP z ulicą Żeromskiego.

Inwestycje na zlecenie miasta realizuje firma z Tczewa. W ramach wartej 6 mln 567 tys. zł inwestycji wybudowany (przedłużony) o 25 metrów zostanie tunel pod torami w kierunku ul. Żeromskiego, wybudowane zostaną zadaszone schody, odwodnienie, stojaki na rowery oraz winda. Prace mają zakończyć się do końca czerwca 2019 roku.

Budowa tunelu znacznie ułatwi dostępność dworca PKP dla mieszkańców południowej części miasta oraz ułatwi dojście do centrum handlowego, komendy policji i innych instytucji zlokalizowanych w tej części miasta. Na początku roku do użytku przy budowanym tunelu został oddany parking na 50 pojazdów na ul. Żeromskiego.

Budowa tunelu realizowana jest w ramach wartego 37 mln 500 tys. zł projektu „Lęborski Węzeł Przesiadkowy”. Na ponad połowę kosztów tej dużej komunikacyjnej inwestycji miasto pozyskało dotację od Marszałka Województwa Pomorskiego w wysokości 21 mln 255 tys. zł. W ramach projektu przy dworcu PKP powstanie nowoczesny węzeł przesiadkowy dla komunikacji publicznej z parkingami dla pasażerów, tunel pod torami oraz wyremontowane zostaną okoliczne ulice. Zakupionych zostanie też 5 nowoczesnych autobusów dla Zakładu Komunikacji Miejskiej.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone