Zamknij
REKLAMA

Uwaga! Trwa wielkie "suszenie" i testy alkomatem

15:00, 03.05.2019 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

Na drogach pow. lęborskiego pojawiło się więcej patroli policyjnych.

W majowy weekend na terenie powiatu lęborskiego trwają działania „Bezpieczny weekend majowy”. Do 5 maja kierowcy i piesi mogą liczyć na zwiększoną aktywność mundurowych. Policjanci będą sprawdzać stan trzeźwości, kontrolować zachowanie się na drodze kierujących, a w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości, zapinanie pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci w fotelikach bądź innych przystosowanych do tego urządzeniach. Mundurowi wobec kierujących stwarzających na drodze zagrożenie, stosować będą zasadę „Zero tolerancji”.

Policjanci przypominają. Oby ten czas majowego wypoczynku był bezpieczny dla wszystkich należy stosować kilka podstawowych zasad:

1. Opuszczając dom całą rodziną należy właściwie zabezpiecz mieszkanie. Warto też poprosić zaufanych sąsiadów, aby zwrócili uwagę czy ktoś obcy nie kręci się w pobliżu posesji.
2. Nigdy nie wsiadaj za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu. Przed uruchomieniem silnika samochodu bezwzględnie zapnij pasy bezpieczeństwa.
3. Podczas postoju pamiętaj, by nie zostawiać na siedzeniach bagażu, ani dokumentów. Lepiej zabierz je ze sobą lub zamknij w bagażniku.
4. Jadąc pociągiem lub autobusem pilnuj swoich rzeczy i zwracaj uwagę na osoby, które są w pobliżu, bo czasami one stwarzają w środkach komunikacji tzw. „sztuczny tłok” dlatego podczas przejazdu zawsze mocno trzymaj torebkę a portfel schowaj w sposób uniemożliwiający jego wyciągnięcie. W pociągach natomiast unikaj pustych przedziałów i nie przyjmuj poczęstunku od przygodnych towarzyszy podróży, w szczególności alkoholu, gdyż będąc pod jego wpływem łatwiej możesz stać się ofiarą przestępców.
5. Pieszym przypominamy, aby nie wchodzili na ścieżki rowerowe. Zaś rowerzystom, aby unikali slalomu pomiędzy ludźmi idącymi chodnikiem. Pamiętaj, że rower to także pojazd i nie można kierować nim po spożyciu alkoholu.
Podczas imprez masowych, zwłaszcza na świeżym powietrzu, pamiętaj o bezpieczeństwie dzieci i miej na nie stałe baczenie.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz