Zamknij
REKLAMA

Długosza z nowym brukiem, czas na Młynarską

13:00, 10.05.2019 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace przy kompleksowym remoncie ulic w centrum miasta. 

Po przebudowie i udrożnieniu ulicy Gdańskiej oraz Długosza i I etapu Młynarskiej drogowcy przenieśli front robót w okolice Muzeum. Po zakończeniu II etapu Młynarskiej ruszą prace na ulicy Przyzamcze naprzeciw Sądu Rejonowego. Wcześniej wyremontowano ulicę Franciszkańską, Chodukiewicza i fragment Armii Krajowej od postoju taxi do Młynarskiej. Pojawiła się też pierwsza zieleń - szpaler drzew lipowych na ulicy Długosza, Młynarskiej, Gdańskiej i fragmencie Armii Krajowej.    

Remont 7 ulic w centrum miasta to niejako podsumowanie wieloletnich działań rewitalizacyjnych i inwestycyjnych w historycznym centrum Lęborka. Stylem, wyglądem, użytymi materiałami czy ozdobnymi latarniami ulice nawiązywać będą do wcześniej wyremontowanych ulic w śródmieściu. Remont ulic uzupełni montaż ozdobnych latarń, ławek, koszy na śmieci oraz elementy małej architektury. Zasadzonych zostanie 41 nowych drzew, powstaną też nowe trawniki.

Zadanie pn. „Przebudowa ulic Armii Krajowej, Długosza, Franciszkańskiej, Gdańskiej, Młynarskiej, Chodukiewicza, Przyzamcze w Lęborku wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej” wykonuje Przedsiębiorstwo Budowlane „Wójcik” z Lęborka. Koszt inwestycji realizowanej w ramach projektu z  dofinansowaniem unijnym „Skarby Lęborka – ukazanie dziedzictwa kulturowego miasta przez odratowanie i wyeksponowanie elementów zabytkowego centrum” to 3 mln 978 tys. zł. Wszystkie prace mają zakończyć się do 20 czerwca 2019.

W ramach tego samego projektu przebudowywana jest tzw. Wieża Ciśnień w Parku Chrobrego, remontowane są wieże kościołów św. Jakuba Ap. i NMP Królowej Polski, wyremontowano most nad Kanałem Młyńskim z ulicą Waryńskiego, odnowiono fragment murów przy ul. Przymurnej oraz wybudowano skwer pomiędzy Przymurną a rzeką Łebą.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz