Zamknij
REKLAMA

Łebianie świętowali 661 urodziny miasta!

18:00, 18.07.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Już po raz 661 świętowano nadanie praw miejskich Łebie. Z tej okazji na przebywających w tym dniu turystów przygotowano wiele atrakcji.

Celebracja rozpoczęła się od uroczystej mszy świętej w parafii pw. WNMP w Łebie. Następnie o godzinie 17:00 spod Urzędu Miejskiego w Łebie wyruszył barwny korowód Księstwa Łeby z księciem i księżną oraz Orkiestrą Dętą „Ziemia Lęborska” na czele. W dalszej kolejności szli turyści, samorządowcy, radni, koloniści oraz mieszkańcy w stronę placu festiwalowego.

Tam wszystkich przybyłych gości powitał Burmistrz Miasta Łeby – Andrzej Strzechmiński. Łebscy strażacy otrzymali nowego quada „Polaris Industries” przeznaczonego do działań ratowniczych na terenach trudno dostępnych takich jak plaża, wydmy itp. 

Od godziny 18:00 rozpoczęły się występy artystyczne. Na scenie zaprezentowali się tacy artyści jak: Uczestnicy Letnich Kursów Muzycznych, zespół z RCKiF Boleniec, zespół Bel Canto, Sinful Betty’s Band, zespół Kombii oraz ostatni wokalista grupy Genesis. 

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

KlausKlaus

0 0

A czupryniasty z Lęborka po kiego tam pojechał? Niech się zajmie tym syfem w Lęborku bo Dni Jakubowe za pasem a syf w mieście jak był tak jest! Wstyd burmistrzu! 20:45, 18.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone