Zamknij
REKLAMA

Ruszyła infolinia!

16:00, 20.01.2021 | K.L
Skomentuj
REKLAMA

Urząd Gminy w Wicku poinformował o uruchomieniu infolinii, za pomocą której można zgłosić chęć skorzystania z dojazdu do punktu szczepień.

W dniu 15 stycznia ruszyły zapisy na szczepienia. Urząd Gminy w Wicku pomoże w dowozie osobom, które nie są same w stanie dotrzeć do punktu szczepień. W tym celu uruchamiamy specjalną infolinię, za pomocą której można, po uprzednim zapisaniu się na szczepienie, zgłosić chęć skorzystania z dojazdu.

Szczepienie będzie realizowane dwukrotnie. Rejestracji na szczepienia możecie Państwo dokonać w następujących terminach:

  • od 80 roku życia – wszystkie osoby urodzone w roku 1941 oraz osoby starsze – rozpoczęcie procesu rejestracji na szczepienie – 15 stycznia br., planowane rozpoczęcie szczepień – 25 stycznia br.
  • od 70 roku życia – wszystkie osoby urodzone w roku 1951 oraz osoby starsze – rozpoczęcie procesu rejestracji na szczepienie – 22 stycznia 2021 roku, planowane rozpoczęcie szczepień – termin nieokreślony.

Rejestracji na szczepienia, pacjent  może dokonać przez:

  • portal e-Pacjent lub pod numerem infolinii 989,
  • za pośrednictwem  punktu szczepień na terenie Gminy Wicko –  NZOZ „ZDROWIE” Tadeusz Jakub Czosnek Spółka Jawna, ul. Radosna 5, 84 – 352 Wicko, telefon: 59 861 11 85

Samorządy zostały włączone do udziału w akcji szczepień w celu ułatwienia dostępu do punktów szczepień osobom:

  • niepełnosprawnym, tj. posiadającym aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  • mającym obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień z miejsca zamieszkania.

W celu sprawnego przeprowadzenia akcji transportowej, od dnia 19 stycznia br., Gmina Wicko uruchamia dyżur telefoniczny:

607 96 96 46 – czynny codziennie w godzinach 8.00 – 19.00.

Pod podanym numerem kontaktowym będziecie mogli Państwo uzyskać informację oraz zapewnić sobie w określonym, zarezerwowanym dla Państwa czasie, przejazd z miejsca zamieszkania do punktu szczepienia i z powrotem.

UWAGA!

Rejestracja chęci skorzystania z usługi transportowej wymaga znajomości miejsca i terminu szczepienia, a więc  wcześniejszego zarejestrowania się w Narodowym Programie   Szczepień  i  wyznaczenia przez ten system osobie chętnej do zaszczepienia się terminów i miejsca zaszczepienia.

Więcej informacji na temat Narodowego Programu Szczepień mogą uzyskać Państwo na stronie www.gov.pl.

Źródło: wicko.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%