Zamknij
REKLAMA

Jutro policyjne działania „Bezpieczny pieszy”

17:40, 31.05.2022 | Kl
Skomentuj Fot. pixabay.com
REKLAMA

Jutro, 1 czerwca na terenie całego województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania „Bezpieczny pieszy”. Z policyjnych statystyk wynika, że w ubiegłym roku na pomorskich drogach doszło do 383 wypadków z udziałem pieszych.

1 czerwca na pomorskich drogach, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych, pojawi się więcej niż zazwyczaj policjantów ruchu drogowego. Ich głównym zadaniem będzie reagowanie na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz kierujących pojazdami wobec pieszych.

Z policyjnych statystyk wynika, że w roku 2021 na terenie naszego województwa doszło do 383 wypadków, w których zginęło 31 osób, a 361  zostało rannych.  Do największej liczby wypadków z udziałem pieszych dochodzi w rejonie przejść dla pieszych, w obszarze zabudowanym. Znaczna część zdarzeń spowodowana została przez nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, bądź nieostrożne wejście na jezdnię zza przeszkody np. zza innego pojazdu.

Policja apeluje o rozwagę podczas przechodzenia przez jezdnię i przypomina:

przechodząc przez przejście nie korzystaj z telefonu;

idąc po części drogi przeznaczonej dla ruchu pojazdów, nieustannie się rozglądaj;

korzystaj z elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym.

Kierującym natomiast przypomina, że w rejonie przecięcia się dróg pieszych i zmotoryzowanych należy zachować szczególną ostrożność, zwolnić a w razie takiej konieczności - zatrzymać. 

(Kl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%