Zamknij
REKLAMA

Potrącenie pieszej na pasach

14.33, 24.10.2022 KL Aktualizacja: 14.34, 24.10.2022
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

Nieudzielenie pierwszeństwa osobie wchodzącej na przejście dla pieszych może wiązać się z wieloma przykrymi konsekwencjami. Wysoka grzywna, punkty karne, a nawet utrata prawa jazdy to nic w porównaniu do tego na jakie niebezpieczeństwo można narazić pieszego. Wczoraj wieczorem młody kierowca najechał na przechodzącą przez pasy 18-latkę. Twierdził, że jej nie zauważył. Na szczęście w tym przypadku skończyło się tylko na powierzchownych obrażeniach.

Wczoraj po godzinie 18:00 policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu kolizji, do jakiej doszło na przejściu dla pieszych w Lęborku na ulicy Żeromskiego.3 Kierujący skodą 18-latek potrącił na pasach swoją rówieśniczkę. Na szczęście kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń. Młody kierowca twierdził, że ze względu na opady deszczu i światła innego samochodu, nie zauważył znajdującej się na pasach pieszej. Sprawdzenie w policyjnych systemach informacyjnych wykazało, że mężczyzna w wydanym prawie jazdy ma kod ograniczeń, nakładający na niego obowiązek korzystania z okularów bądź soczewek korygujących wzrok. W momencie zdarzenia do tego obowiązku się nie zastosował. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i wszczęli czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie.

Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i prowadzenia pojazdu bez wymaganych uprawnień (prowadzenie pojazdu bez obowiązkowych okularów lub szkieł korekcyjnych jest traktowane jako jazda bez uprawnień). Grozi mu wysoka grzywna i 15 punktów karnych. Dodatkowo sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej 6 miesięcy.

Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w przypadku kolizji z samochodem, są najbardziej narażeni na poważne obrażenia. Ich nie chronią poduszki powietrzne ani karoseria - przypominają policjanci. Skutki zderzenia z pojazdem mogą być katastrofalne. Kierowcy zbliżając się do przejścia dla pieszych powinni zwiększyć ostrożność, bacznie obserwować sytuację na drodze i zdjąć nogę z gazu. Pieszym natomiast zalecamy korzystanie z odblasków po zmierzchu również na terenie zabudowanym, zwłaszcza w miejscach słabo oświetlonych.  Dzięki temu będą lepiej widoczni dla kierujących pojazdami.

Źródło: KPP Lębork

(KL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%