Zamknij
REKLAMA

Rowerzysta stanie przed sądem

12.15, 17.11.2022 KL
Skomentuj
REKLAMA

Przed sądem stanie 59-latek, który jechał rowerem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna, karany już za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, chciał uniknąć policyjnej kontroli i schował się przed mundurowymi za zaparkowanymi samochodami. Bezskutecznie. Badanie alkotestem wykazało, że miał w organizmie prawie promil alkoholu.

We wtorek wieczorem policjanci patrolujący teren Nowej Wsi Lęborskiej zwrócili uwagę na rowerzystę, który na widok radiowozu nagle zjechał z drogi i wjechał na parking, chowając się za samochodami. Mundurowi pojechali za nim i zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że to 59-letni lęborczanin, karany wcześniej za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Wobec mężczyzny orzeczony został w tym roku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze poddali go badaniu alkotestem. 59-latek miał w organizmie prawie promil alkoholu. Biorąc pod uwagę fakt, że to nie pierwsza sytuacja, w której prowadził pojazd w takim stanie, policjanci odstąpili od nakładania na niego mandatu karnego w kwocie 2500 zł i sporządzili materiały do wniosku o ukaranie.

 Za popełnione wykroczenie 59-latek odpowie przed sądem. Grozi mu znacznie wyższa grzywna i zakaz prowadzenia rowerów przez co najmniej 6 miesięcy.

Źródło: KPP Lębork

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%