Zamknij
REKLAMA

Wyjaśnienie wczorajszej kolizji w Mostach

14:43, 16.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło wczoraj wieczorem w Mostach (gm. Nowa Wieś Lęborska), gdzie zderzyły się ze sobą dwa samochody i jeden dachował. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Sprawcę kolizji policjanci ukarali wysokim mandatem.

 

Wczoraj około godziny 21:00 dyżurny lęborskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zderzeniu się na krajowej „szóstce” w Mostach dwóch samochodów, z których jeden dachował. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący oplem 22-latek z Lęborka podczas wyprzedzania skody, którą jechały cztery osoby, uderzył w jej tył. Skoda dachowała, ale na szczęście żadna z osób znajdujących się w aucie nie odniosła poważniejszych obrażeń. Policjanci poddali kierujących badaniu alkotestem. Zarówno kierowca opla jak i skody byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mundurowi nałożyli na 22-latka mandat karny w wysokości 3000 zł. Na jego konto trafiło również 6 punktów karnych.

 

Policja apeluje do kierowców o stosowanie się do przepisów prawa o ruchu drogowym, przewidywanie zagrożeń i odpowiedzialną jazdę. Przypomina, że kierujący pojazdem przy wyprzedzaniu jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu. Zakazane jest wyprzedzanie przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia, na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi, na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany, na przejeździe kolejowym lub bezpośrednio przed nim, na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim.

Sytuacja nie raz wymusi na kierowcy manewr wyprzedzania, a od jego prawidłowego wykonania będzie zależeć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Źródło: KPP Lębork

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%