Zamknij
REKLAMA

Pędził z prędkością 113 km/h przez Krępę Kaszubską

16:00, 16.05.2022 | Kl
Skomentuj
REKLAMA

Wysoką grzywnę musi zapłacić 24-letni kierowca samochodu, który na terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i oprócz mandatu w wysokości 2000 zł, nałożyli na niego 10 punktów karnych.

Z wysokimi karami finansowymi muszą liczyć się m.in. ci kierowcy, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Zbyt szybka jazda jest jedną z głównych przyczyn tragicznych wypadków. Dlatego lęborscy policjanci nie stosują taryfy ulgowej dla tych kierujących pojazdami, którzy lekceważą ograniczenia i narażają w ten sposób siebie jak i innych użytkowników dróg na poważne niebezpieczeństwo.

Wczoraj po południu policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli 24-letniego kierowcę suzuki z powiatu kartuskiego, który w Krępie Kaszubskiej, na terenie zabudowanym, gdzie prędkość jest ograniczona do 50 km/h, jechał 113 km/h. Za popełnione wykroczenie mundurowi nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 2000 zł i 10 punktów karnych. Zatrzymali też jego prawo jazdy.

Każdy kierowca, który nie stosuje się do ograniczeń prędkości musi liczyć się z wysoką karą finansową i utratą prawa jazdy na trzy miesiące. Powinien mieć też świadomość, że brawura za kierownicą może doprowadzić do tragedii na drodze.

Źródło: KPP Lębork

(Kl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%