Zamknij
REKLAMA

UWAGA. Dziś wielkie "suszenie"

07:30, 16.04.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Funkcjonariusze zapowiadają kaskadowe pomiary prędkości.

Dziś, 16 kwietnia lęborscy policjanci będą prowadzić wzmożone działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na głównych szlakach komunikacyjnych powiatu lęborskiego. Mundurowi zwracać będą szczególną uwagę na kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

Niekorzystne warunki atmosferyczne, ograniczona widoczność w połączeniu z niedostosowaną do panujących warunków prędkością, czy niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, to od wielu lat główne przyczyny kolizji i wypadków drogowych. Dlatego lęborscy policjanci prowadzić będą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na głównych szlakach komunikacyjnych naszego powiatu. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracać będą na kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości.  W trakcie działań funkcjonariusze wykorzystują sprzęt pomiarowy m.in. videorejestratory, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Z policyjnych statystyk wynika, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków. Jazda z dopuszczalną prędkością nie stanowi gwarancji bezpieczeństwa. Na to mają również wpływ inne czynniki, do których możemy zaliczyć m. in. zachowanie kierowcy, warunki pogodowe, stan nawierzchni, czy natężenie ruchu. Policjanci apelują o rozwagę!

(A.D)
REKLAMA

Komentarze (1)

JojoJojo

0 0

Funkcjonariuszka ze zdjęcia może mnie przesuszyć, z chęcią poddam się wszelkim czynnościom :) 11:41, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone