Zamknij
REKLAMA

Podrabiał markowe ubrania. Słono zapłaci

07:30, 11.07.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci zabezpieczyli punkt handlowy w Łebie, w którym sprzedawano odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. 

Policjanci z lęborskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Władysławowa, pracując nad sprawą wprowadzania do obrotu przedmiotów z bezprawnie wykorzystanymi znakami towarowymi, zabezpieczyli w piątek w Łebie w punkcie handlowym odzież, będącą  „podróbkami" produktów znanych światowych firm. W sklepie z odzieżą mundurowi znaleźli i zabezpieczyli odzież, zawierającą bezprawnie wykorzystane logo. Przy wszystkich tych wykonywanych przez policjantów czynnościach, obecny był przedstawiciel poszkodowanych firm, który jednoznacznie orzekł, że zabezpieczone przez mundurowych przedmioty są podrobione. Wstępnie szacowane straty, na jakie narażone zostały firmy, których podrobione produkty oferowane były do sprzedaży w łebskim punkcie handlowym, wyniosły ponad 53 tysiące złotych.

Zabezpieczone przedmioty przesłane zostaną do biegłego, który wyda opinię co do ich autentyczności i szczegółowo określi wartość strat, które mogą być znacznie wyższe, gdyż w takich przypadkach bierze się również pod uwagę utratę wizerunku firmy, pogorszenie wyników sprzedaży i utratę klientów, którzy nabyli fałszywy produkt niższej jakości.

Zgodnie z art. 305 Ustawy Prawo własności przemysłowej, za obrót przedmiotami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

(A.D)
REKLAMA

Komentarze (1)

XX

1 0

Czyli nie ma jeszcze pewności, że są to rzeczy podrabiane ? 11:06, 12.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone