Zamknij
REKLAMA

Ukrywali narkotyki w bieliźnie, plecakach i portfelach

12:00, 14.08.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

W ciągu minionego weekendu policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy wkrótce usłyszą zarzuty za posiadanie środków odurzających.

Tylko podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, przy których znaleźli narkotyki. Do pierwszego z zatrzymań doszło w minioną sobotę na drodze krajowej nr 6 w miejscowości Leśnice. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego około godz. 23.00 zauważyli pojazd jadący w kierunku Słupska. Znajdowało się w nim kilka młodych osób, które na widok radiowozu nerwowo się rozglądały. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli i podjęli interwencję. Jak się okazało dwóch pasażerów tego pojazdu miało przy sobie narkotyki ukryte w spodniach oraz w plecaku. Zatrzymani mężczyźni w wieku 17 i 23 lata to mieszkańcy powiatu słupskiego i lęborskiego, którzy łącznie mieli przy sobie prawie 10 gramów tego narkotyku.

Do kolejnego zatrzymania doszło w minioną niedzielę w nocy. Około godziny 22.00 na ul. Armii Krajowej w Lęborku, policjanci Referatu Patrolowo – Interwencyjnego zauważyli kierującego pojazdem, który na widok policjantów zatrzymał nagle pojazd na parkingu. Po podejściu do kontrolowanego pojazdu policjanci natychmiast poczuli zapach przypominający marihuanę. Ich podejrzenie potwierdziło się, gdy po dokonanej kontroli 21-letniego kierowcy i 18-letniego pasażera okazało się, że mają przy sobie marihuanę schowaną w torbie oraz portfelu. W pojeździe policjanci odnaleźli też wagę oraz przyrząd do rozdrabniania suszu roślinnego. Policjanci w trakcie dalszego przeszukania kierowcy, już w jednostce Policji znaleźli w jego bieliźnie kolejne porcje narkotyków. Po badaniach tych środków na narkotestach wynik wskazywał, że badane substancje najprawdopodobniej są marihuaną. Łącznie przy mężczyznach zatrzymano ponad 15 gramów suszu roślinnego, który został zabezpieczony i przekazany do dalszych badań. Teraz biegły z zakresu fizykochemii przeprowadzi badania tych substancji i jeśli potwierdzi, że są to środki odurzające. Wszyscy zatrzymani mężczyźni usłyszą zarzut posiadania środków odurzających. Za ich posiadanie może grozić do trzech lat pozbawienia wolności.

 

(A.D)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone