Zamknij
REKLAMA

Wakacje 2018. Więcej wypadków, więcej interwencji

12:00, 14.09.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Słońce, wakacje i... dużo policyjnych interwencji. Funkcjonariusze kręcą głowami - złej sławy statystyka ciągle rośnie.

Tylko dwa miesiące, a tak dużo nieszczęść. Okazuje się, że do największej ilości wypadków, kolizji i wykroczeń dochodzi właśnie w wakacje. To dzieje się nad wodą, podczas pracy, odpoczynku, zabawy ale przede wszystkim podczas jazdy samochodem. KPP w Lęborku ogłosiła właśnie wzrost liczby interwencji w okresie wakacyjnym.

- W roku 2017 w okresie wakacyjnym policjanci z powiatu lęborskiego interweniowali w 1279 przypadkach, zaś w 2018 roku - 1460. Statystyka ciągle idzie w górę - mówi asp.sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku.

Jak informuje Magdalena Zielke, młodzież to grupa wiekowa w sposób szczególny narażona na różnego typy niebezpieczne sytuacje w okresie wakacyjnym. Niestety to często właśnie młodzi ludzie w lipcu i sierpniu są powodem policyjnych interwencji.

- Myślę, że to z uwagi na czas wolny oraz spędzanie go często w różnych miejscach. Z uwagi na poznawanie nowych osób, przebywanie w miejscach nieznanych, nowych. Najczęściej młodzież narażona jest na kradzieże, bójki, awantury, kontakt z alkoholem i narkotykami, grupami 
przestępczymi itp. Dlatego tak ważna jest profilaktyka bezpieczeństwa wakacyjnego i przede wszystkim bardzo dobry kontakt młodzieży z rodziną. To ona ma decydujący wpływ na zachowanie młodego pokolenia - dodaje asp. sztab.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone